Як зробити замовлення, не торкаючись терміналу: Touchless Five — прототип безконтактного інтерфейсу

8 липня
Як зробити замовлення, не торкаючись терміналу: Touchless Five — прототип безконтактного інтерфейсу
Команда внутрішнього концепт-інкубатора DataArt Talent Lab створила прототип застосунку, за допомогою якого можна керувати загальнодоступними терміналами, не натискаючи кнопки на екрані. Це дозволить зберегти принцип взаємодії з пристроєм, виключивши небезпеку поширення інфекцій через поверхні терміналу.

ЩО МИ ЗРОБИЛИ?

Команда DataArt створила proof of concept застосування технології розпізнавання жестів для перетворення публічних терміналів на безконтактні пристрої. За допомогою камери Intel® RealSense™ програма DataArt Touchless Five може на відстані інтерпретувати рухи руки для керування елементами меню та замовлення, дозволяє переміщати курсор по екрану та емулювати натискання на кнопку миші. Так можна зробити покупку або отримати потрібну інформацію, не торкаючись терміналу.

ЯК МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ?

Для розробки прототипу ми використали програмну бібліотеку Project Prague від Microsoft, що працює в парі з камерою Intel® RealSense™. Бібліотека дозволяє розпізнавати рухи кисті, на які потім реагує термінал зі встановленим додатком DataArt Touchless Five. Після підключення Project Prague ми адаптували класичний інтерфейс замовлення в кафе під прості жести долонею.

Перша версія безконтактного інтерфейсу, створеного Talent Lab із використанням програмної бібліотеки Cubemos, — DataArt Orchestra — реагувала на рух суглобів руки, ігноруючи кисті та передпліччя. Але наші колеги вирішили зробити новий варіант із керуванням долонею, яке, можливо, здасться користувачам більш звичним.

ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ

Після пандемії Covid-19 технології безконтактного керування можуть виявитись особливо затребуваними. За кілька останніх місяців люди, можливо, вперше звернули увагу, якої кількості громадських пристроїв вони торкаються. Терміналів у банках і кафе, готелях і аеропортах, торгових центрах і музеях щодня доторкаються тисячі рук, що робить їх потенційним джерелом поширення хвороб.

Ми в DataArt поміркували, чи можна зберегти звичний принцип взаємодії людини та пристрою, зробивши його безпечним без втрати зручності керування.

Прототип DataArt Touchless Five демонструє можливість безконтактного збору замовлень у звичайному кафе швидкого харчування. Після вдосконалення розробку можна використовувати для будь-яких інших терміналів у громадських місцях, зокрема пристроїв оплати та отримання квитків на вокзалах і в кінотеатрах, автоматичних стійок реєстрації в аеропортах і готелях, інформаційних і навігаційних терміналах у музеях і торгових центрах.

Вартість такого технологічного рішення є невисокою, воно бачиться навіть менш витратним, ніж придбання та встановлення сенсорного екрану. Подальший розвиток проекту підвищить точність розпізнавання жестів і дозволить використовувати відразу обидві руки, наприклад, для регулювання масштабу виведеної на монітор карти.