WFH Like a Boss: 14 правил дистанційної роботи

31 березня
WFH Like a Boss: 14 правил дистанційної роботи
Сьогодні ЗМІ та соцмережі рясніють закликами “нарешті розслабитися вдома в затишній піжамі за переглядом улюбленого серіалу” або “швидше вивчити пару мов і прочитати всі книги, до яких раніше не доходили руки”. Але ми в DataArt знаємо, що дистанційна робота зовсім не схожа на відпустку, і звикнути до неї буває досить складно.

Комунікація вимагає більше зусиль, вам стає самотньо, продуктивність може знизитися через паніку та стрес, а від справ будуть постійно відволікати. Можуть виникнути проблеми з технікою та безпекою — домашні мережі менш захищені, Wi-Fi не такий стабільний, навушники може згризти собака, і все це тепер повністю на вашій відповідальності.

Ми зібрали 14 простих правил, які зроблять вашу роботу з дому (WFH — work from home) більш легкою та безпечною.

ЗНИЖУЄМО РІВЕНЬ СТРЕСУ

1. Організуйте окремий робочий простір

Розділення робочих і неробочих зон — перший ключ до здорового балансу між роботою та особистим життям. Оберіть місце для свого домашнього офісу. Це не обов'язково має бути окрема кімната, робити серйозну перестановку теж не потрібно. Вистачить зручного куточка з робочим столом, де ви могли б абстрагуватися від відволікаючих чинників. До речі, деякі наші колеги відмінно обходяться кухнею в якості кабінету. Пофантазуйте, творчий підхід не буде зайвим!

2. Встановіть чіткий розклад (і дотримуйтеся його!)

Люди, які не звикли працювати віддалено, скаржаться, що вдома робочий день несподівано розтягується. Вони приступають до роботи о 9 ранку, а о 9 вечора все ще відповідають на листи та повідомлення. Колеги, які вже звиклі до режиму WFH, кажуть, що уникнути такого ефекту допомагає планування.

Постарайтеся зберегти щоденні звички: вставайте у звичайний час, збирайтеся на роботу, снідайте і т. ін. Для підвищення продуктивності спробуйте режим 50/10: працюйте максимально зосереджено 50 хвилин, після чого зробіть 10-хвилинну перерву: встаньте з-за столу, подихайте свіжим повітрям на балконі або розвантажте посудомийну машину. І пам'ятайте: коли робочий день закінчився, ви припиняєте перевіряти пошту та відключаєте месенджери!

planning

3. Використовуйте час, який витрачали на дорогу, щоб розслабитися

Чудово, що тепер не потрібно витрачати час на дорогу. Але це не означає, що ви повинні починати працювати раніше. Використовуйте цей час для маленьких задоволень: подивіться епізод серіалу, почитайте улюблені блоги або зробіть зарядку. Ввечері це ще важливіше, адже саме дорогою додому ми перемикаємося з робочого режиму на режим відпочинку. Вдома це зробити не так просто, але ігнорувати таку потребу не варто. Вимкніть комп'ютер або закрийте робочі програми та вкладки. Приготуйте щось смачненьке на вечерю або пограйте з сім'єю в настільну гру.

4. Складіть графік регулярних фізичних навантажень

Переміщення між кухнею та спальнею — не найкращий варіант фізичних навантажень. І хоча вуличні пробіжки, басейни та фітнес-центри нам поки недоступні, про фізичну активність забувати не варто. Підійдуть навіть нетривалі тренування — на YouTube безліч комплексів вправ доступні безкоштовно. Наприклад, 10-хвилинне офісне тренування 1 Workout a Day або короткі заняття йогою для хребта Yoga with Adrienne.

Обирайте те, що вам подобається, і не забувайте повторювати щодня. Або навпаки пробувати щодня щось нове! Згадаймо режим 50/10: 50 хвилин роботи та 10 хвилин відпочинку. Ось ці 10 хвилин якраз і можна використовувати для короткої розминки. Це поліпшить ваш настрій і підвищить рівень енергії.

5. Припиніть постійно оновлювати стрічку новин — читайте новини про коронавірус ОДИН РАЗ на день з ОДНОГО джерела

Ця порада стане у пригоді не лише на час карантину. Перестаньте постійно скролити Facebook і вивчати всі посилання про коронавірус. Бережіть себе від перевантаження зайвою інформацією. Не варто марно витрачати час і підвищувати рівень занепокоєння. Оберіть одне надійне джерело новин та перевіряйте його один раз на день. Цього вистачить, щоб залишатись у курсі подій.

НАЛАШТОВУЄМО ЗВ'ЯЗОК

6. Переконайтеся, що з вашим обладнанням та інтернетом все добре

Настав час позбутися старого роутера, який зависає при кожному колі з колегами. Те саме стосується й улюблених навушників з ледь працюючим мікрофоном. Карантин — чудовий привід нарешті привести домашнє обладнання до ладу.

7. Використовуйте відеодзвінки

Чим довше ми працюємо вдома, тим частіше під час дзвінків із колегами нам хочеться відключити відео. Навіщо перевдягатися, закривати шафу та ховати гору випраного одягу, якщо ви все одно вдома? Справа в тому, що відеодзвінки можуть частково замінити особисті контакти та допоможуть вам не забути, як виглядає ваша команда, за кілька тижнів карантину. Розуміємо, що це непросто, але, здається, настав час! Причешіться, одягніться та познайомте вже нарешті свою кішку з колегами. Та їхніми кішками.

duck

8. Завжди пам'ятайте про штани

Будь ласка, благаємо, надягайте штани під час відеодзвінків! Ми знаємо, що найчастіше співрозмовники не бачать вас нижче поясу. Та розуміємо, як хочеться зайвий раз походити у трусах. Але повірте, це може так розслабити, що одного разу ви просто забудете про це і встанете, щоб закрити штори або ту саму шафу. Чи готові ви пережити такий незручний момент?

Також не рекомендуємо розмовляти у відеорежимі з колегами, лежачи в ліжку. Навіть якщо ви повністю сховалися під ковдрою. Ковдри мають тенденцію зісковзувати. А люди у ліжку — засинати. Що, погодьтеся, теж виглядає досить незручно.

9. Вимикайте мікрофон

Відключення мікрофона, коли ви не говорите під час загального зідзвону, — це правило хорошого тону. Особливо якщо ви вдома, а навколо вас — люди та домашні тварини. Не забудьте зайвий раз перевірити, чи відключений ваш мікрофон, якщо вам раптово потрібно відвідати ванну. Ми розуміємо, що організм не завжди погоджує свої плани з вашими. Але пам'ятаємо, яка в санвузлах акустика.

dnd

10. Наведіть лад або розмийте фон у Skype

Подумайте, чи не потрапляє до кадру відкрита шафа, гора брудного посуду чи сушарка для білизни. Вони відволікають людей, з якими ви говорите по відеозв'язку. Звісно, пильнувати ладу, постійно перебуваючи вдома, не так просто. Але скайп має чудову опцію “розмити фон”. Не соромтесь її використовувати!

ПІДВИЩУЄМО БЕЗПЕКУ

11. Блокуйте екран

Блокування екрану — відмінна звичка, яка стане у пригоді вдома. Клавіатура тепла та світиться, це робить її справжнім магнітом для дітей і домашніх тварин. Блокуйте екран, і вам не доведеться пояснювати колегам і клієнтам, що це таке дивне прилетіло в робочий чат.

12. Використовуйте надійний пароль для Wi-Fi та змініть корпоративні паролі на безпечніші

Домашні мережі є менш захищеними, ніж корпоративні, тому зверніть увагу на безпеку. Налаштуйте WPA2 з AES в якості алгоритму шифрування в мережі Wi-Fi та встановіть надійний пароль для захисту вашого з'єднання. Створіть нові надійні паролі для корпоративних ресурсів — абсолютно нові, ті, які ви ніколи не використовували на інших сайтах. Мінімізувати використання Bluetooth, особливо на старих мобільних пристроях, теж хороша ідея.

WFH

13. Захистіть свої пристрої

Всі пристрої, які ви використовуєте для роботи, особисті та корпоративні, варто зашифрувати, щоб уникнути неприємних інцидентів. Також радимо захистити їх сучасними антивірусами, включити брандмауери та оновити ОС і ПЗ.

14. Пам'ятайте про фішингові листи з новинами про коронавірус

На жаль, будь-яка критична ситуація створює можливості для шахрайства. Будьте обережні з електронними листами з посиланнями, за якими можна дізнатися все про заходи захисту від коронавірусу. Зиск від коронавірусу можуть отримати не лише звичайні шахраї. Промислові шпигуни розсилають фішингові імейли, намагаючись знайти вхід до корпоративних мереж. Об'єктами таких атак стають цілі індустрії, і не виключено, що й мережа вашої компанії теж стала привабливою для нехороших людей. Не дайте їм отримати доступ до даних!

Ми нічого не можемо зробити з глобальною кризою, проте, дотримуючись простих правил, можемо зробити власне життя трохи простішим. І це вже непогана новина.

  • Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    3 грудня
  • Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    Сьогодні