UX повсякденного життя: коли нас змушують думати

27 жовтня
Маріанна Ожаровська, UI/UX Designer у DataArt
UX повсякденного життя: коли нас змушують думати
Як лютий борець за якісний користувацький досвід у інтерфейсах, я не уникла своєрідної профдеформаціі. Не знаю, добре це чи погано (доктор, мене вилікують?), але я постійно звертаю увагу на переваги та недоліки дизайну найпростіших і звичних речей. Точно знаю, що така підвищена чутливість допомагає зрозуміти, чому одним предметом я користуюсь із задоволенням, а інший, зовні навіть більш привабливий, припадає пилом на полиці. Я усвідомила, чому безглуздий застосунок з обмеженим функціоналом притягує мене як магніт, а більш складні системи лякають.

Часто при проектуванні — неважливо, кулькової ручки чи інтерфейсу — ми забуваємо, що будь-які речі існують у світі не самі собою, а для людей. Отже, розваги й користі заради хочу поділитися з вами кумедними UX-ляпами, які зібрала останнім часом.

Виявляється, мало не найпроблемнішим для дизайнерів об'єктом є така проста річ, як вивіска на дверях вбиральні. Чомусь саме тут автори інтер'єру наважуються продемонструвати весь свій творчий потенціал. Крок дуже сміливий: неважко здогадатися, чи задоволений той, кому довелося витратити більше хвилини на читання табличок, і наскільки безглуздо почувається той, хто переплутав кабінки. Заклад при цьому ризикує запам'ятається не їжею, а дивним туалетом.

WC КВЕСТ № 1

UX real photos

Вгадайте-но:

  • Скільки кабінок у туалеті?
  • Зайняті вони чи вільні?
  • Яка з кабінок жіноча, а яка — чоловіча?

Я чекала на друга та мала багато часу, щоб поспостерігати за роботою системи. Люди з туалету виходили, але, на мій подив, лампочки не виключались. “Зайнято” горіло завжди. Найсмішніше — все одно всередині з двох кабінок працювала лише одна!

WC КВЕСТ № 2

UX real photos

Перед дверима до вбиральні саме час задуматися про гендерні метафори... Помилка може коштувати дорого!

ТАБЛИЧКА НА ВИСТАВЦІ ФОТОГРАФІЙ

UX real photos

Тут уся біль ситуації в тому, що ти щиро бажаєш прочитати інформацію про фото в галереї, але, чим ближче ти до таблички, тим ширше твоя тінь на ній. Усьому виною яскравий прожектор, встановлений ззаду. Я спостерігала, як люди підходили до таблички, мружилися та відходили, махнувши рукою.

ЖАХ В АЕРОПОРТУ

UX real photos

Недавні дослідження показали, що 44 % пасажирів страждають на аерофобію. Не думаю, що такий screaming face просто біля гейту заспокоює людей перед польотом.

НЕЕРГОНОМІЧНИЙ ФЕНШУЙ

UX real photos

Дорого, багато, креативно. Непогано, поки не скористаєшся. Кран буквально випльовує воду, а бризки розлітаються в усі боки.

У КАБІНЕТІ В ДОКТОРА

UX real photos

Досі не можу збагнути, чим це могло бути в минулому та яку функцію виконує наразі. Але погодьтеся, красиво й незвично!

СУВОРИЙ АВТОБУС У БУДАПЕШТІ

UX real photos

Значить, в автобусі не можна їсти, якщо вже поїв — тримай огризки при собі. При цьому не можна... тут зовсім незрозуміло.

І ПРО ХОРОШЕ

UX real photos

Ось ця дбайливо продумана поличка мене підкорила назавжди. Їжа та обслуговування в закладі були на трієчку, але цей позитивний користувацький досвід витіснив усі негативні емоції! Адже ви зазвичай теж не знаєте, куди подіти телефон у туалеті? І думаю, не випадково мій жіночий iPhone SE потрапив точно у виїмку. Ймовірніше, це результат ретельного дослідження аудиторії — спостереження за людьми, їхніми звичками й уподобаннями.

І наостанок... Ринок сумок, рюкзаків та спеціальних пакетів сповнений пропозицій. Але маркетологи ніколи, напевно, не змиряться ось із цим:

UX real photos

Написати цю статтю я вирішила не просто так. Моя мета — нагадати самій собі та всім, хто хоч якось пов'язаний з дизайном і проектуванням будь-яких продуктів, про три важливі правила:

  1. Перш ніж братися за проектування і дизайн, дізнайтесь якомога більше про свого користувача. Хто він, для чого використовуватиме ваш продукт, чи має альтернативи і в яких умовах відбуватиметься взаємодія.
  2. Якщо є вибір між красивим/стильним і зручним — вибирайте зручність!
  3. Не бійтеся визнавати помилки та вчасно змінювати продукт.
  • Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    3 грудня