У Львові відбувся Kubernetes Camp: три події та учасники з інших областей

У Львові відбувся Kubernetes Camp: три події та учасники з інших областей
Львівський центр розробки DataArt провів серію заходів, присвячених Kubernetes. Доповідачем та тренером кемпу став Devops-розробник Станіслав Коленкін, а учасниками — фахівці зі Львова, Києва, Одеси та Харкова.

Першим заходом серії стала зустріч IT talk, на котрій Стас виступив із темою “CD in Kubernetes using helm and ksonnet — let’s rock!”. Розглядали, які існують основні практики деплою у Kubernetes на Production environment та дізнавались про Ksonnet та Helm.

Через два дні відбувся 8-ми годинний Beginners воркшоп для тих, хто тільки приглядається до Kubernetes та хоче більше про нього дізнатись.

Василь Корпало (DevOps-інженер, DataArt Lviv): «До воркшопу у мене не було практичного досвіду із Kubernetes, тільки трохи теорії. На тренінгу я отримав перший практичний досвід та досить велику підбірку прикладів використання Kubernetes».

Юрій Кутельмах (QA Engineer, DataArt Lviv): «Я прийшов на воркшоп, щоб розширити свій технічний кругозір. Оскільки в проектах не завжди є DevOps-інженери, то розгортати або налаштовувати тестове середовище часто доводиться QA-інженерам та розробникам.

З Kubernetes я мав базові знання та мінімальний набір навичок. На воркшопі побачив, як відбувається процес деплойменту та масштабування аплікацій від початку до кінця, а також, як відбувається управління деплойментом. Отриманні навички допоможуть мені у майбутньому набагато легше реалізовувати такі завдання».

Останнім заходом кемпу став Advanced-воркшоп для фахівців із досвідом роботи з Kubernetes.

Станіслав Коленкін (Devops-розробник, Lohika): «Багато хто не знає, як розпочати роботу з Kubernetes, і я вирішив трішки допомогти таким фахівцям та вказати вектор для розвитку. Цього разу я вирішив зробити серію заходів, щоб спочатку дати необхідну теорію на зустрічі IT talk, а потім, на воркшопах, пройти практичні завдання з учасниками двох різних рівнів. Додам, що учасники моїх попередніх воркшопів тепер стали асистентами та вже самі допомагали учасникам Beginners-воркшопу».

Фото з IT talk.

Фото з Workshop Beginners.