У Львові на IT talk говорили про оптимізацію коду та Exploratory testing

У Львові на IT talk говорили про оптимізацію коду та Exploratory testing
У Львові відбулась зустріч IT talk для QA-інженерів, на якій говорили про рішення з оптимізації коду в Automation Solutions на стеку Javа, а також про Exploratory Testing. Своє бачення зустрічі пропонує QA Automation-інженер із DataArt Lviv Віталій Ковалюк.

«Тарас Олексин присвятив свою доповідь готовим рішенням для оптимізації/мінімізації коду в Automation проектах. Спочатку він розповів про бібліотеку LOMBOK, навів реальні приклади, в яких можна використати можливості цієї бібліотеки, а також продемонстрував порівняння «до» та «після».

Розмовляли про Extension methods, які дозволяють розширити можливості бібліотек, та про весь стек технологій/бібліотек, які використовувались раніше та які є сьогодні. Також Тарас згадав таке популярне рішення як SELENIDE.

На завершення доповідач продемонстрував приклад оптимізації з наведеними рішеннями та без них (після оптимізації кількість коду суттєво скоротилась, а читабельність самого тесту помітно зросла).

Доповідь була особливо корисною людям, котрі прийшли в автоматизацію нещодавно. А головна думка, яку Тарас доносив до аудиторії, полягала у тому, що витрачений час на оптимізацію/мінімізацію коду:

  • дає можливість у перспективі економити час на підтримку проекту в майбутньому;
  • робить саме рішення більш логічним/зрозумілим/читабельним;
  • економить час усіх, хто долучений до процесу його побудови.

Презентація.

Другою виступила Ольга Лужецька з DataArt Odesa. Вона представила доповідь «Exploratory testing: Love it or Leave it?».

Доповідач говорила про таке поняття як «Survivorship Bias» («Помилка того, хто вижив») і прекрасно перенесла його на приклади в тестуванні. На її думку, найкраща тактика — це поєднання класичних підходів до тестування та Exploratary testing. Окрім того, Ольга демонструвала, що цей тип тестування також може бути веселим і цікавим. А ви вже «Ready to love it?».

Презентація.