Тренди відеострімінга, або Як залучити глядача в 2020 році

18 лютого 2020
Макс Калмиков, віце-президент DataArt
Тренди відеострімінга, або Як залучити глядача в 2020 році
Сучасні глядачі мають величезний вибір, який розширюється щодня. Стрімінговим компаніям стає все складніше залучати аудиторію. Як же підвищити інтерес і лояльність глядачів? На допомогу приходять нові технології, про які розповів Макс Калмиков, віце-президент DataArt, один з лідерів медіа-практики.

КОРИСТУВАЦЬКИЙ ДОСВІД

Зрозуміло, що якість контенту сама собою має велике значення для залучення уваги та підтримки лояльності глядачів. Але в умовах високої конкуренції не менш важливими виявляються зручність користувацького інтерфейсу та швидкість роботи сервісу на різних платформах.

Згідно з дослідженнями минулого року, сьогодні відео в інтернеті частіше за все переглядають на смартфонах. За даними Limelight Networks, ще в 2018-му перше місце у цій категорії посідали десктопні комп'ютери.

Будь-які складності та незручності навігації, як і проблеми в роботі сервісу при доступі з нового пристрою, відразу відправляють користувача на іншу платформу. Навіть якщо фільм, програма або шоу, які він дивився, були йому цікаві та зняті на дуже високому рівні.

Однією з причин припинити перегляд є зависання відео. Netflix, Starz і Showtime відмінно впоралися з цією проблемою. Вони дозволяють користувачам завантажувати контент на свої пристрої для перегляду без доступу в інтернет. Глядачам це подобається, і вони можуть чекати подібного і від інших платформ.

Схеми перегляду телешоу та серіалів, звичні для традиційного телебачення, більше не працюють. Небагато глядачів готові чекати на новий епізод цілий тиждень, і перегляди телесеріалів цілими сезонами давно стали звичною практикою. Стрімінговим сервісам це вигідно — Netflix і Amazon розробляють спеціальні UX-стратегії та алгоритми, які підвищують рівень залучення глядачів і загальну тривалість перегляду відео на платформах.

ПЕРСОНАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НА ОСНОВІ AI ТА ML

Згідно з недавнім дослідженням PwC, лише 17% глядачів легко знаходять на стрімінгових платформах те, що хотіли подивитися. Стільки ж — 17% — вказали, що можуть легко вибрати щось для перегляду, коли не шукають конкретний фільм або шоу. Очевидно, що сервісам є куди рости у сфері персоналізованих рекомендацій та пошуку.

Netflix планує вивести цю технологію на новий рівень. Компанія працює над механізмом штучного інтелекту, здатним створювати персоналізовані трейлери та рекламні ролики, засновані на поведінці користувача.

Hulu також збирається вдосконалити рекомендації за рахунок додавання кнопок лайка та дізлайка. Крім того, платформа розширює можливості користувача за допомогою спеціалізованих колекцій та розширених інструментів пошуку, які роблять навігацію зручнішою.

Amazon, один з лідерів галузі, розробив високотехнологічний додаток Personalize, який добирає рекомендації на основі механізмів ML.

ГОЛОСОВЕ КЕРУВАННЯ

Мультимедійні приставки, зокрема Roku, Apple TV та Amazon Fire TV, давно мають голосових помічників. Але можливості деяких з них є ще дуже далекими від досконалості. Наприклад, пульт Roku з голосовим керуванням дозволяє використовувати голосові команди тільки для відкриття Netflix або іншої платформи, але не для перегляду певного шоу.

Ті, хто розширюватиме можливості швидше за інших, мають всі шанси обійти конкурентів і надовго завоювати лояльність користувачів.

ІНТЕРАКТИВНІСТЬ

Трансляція відео давно перестала бути одностороннім каналом комунікації. Мобільні технології та соціальні мережі відкрили для глядачів широке поле можливостей.

Багато ЗМІ з метою підвищення інтересу використовують Facebook Live для трансляції екстрених новин. Ще один спосіб привернути увагу глядачів — інтерактивні ігрові шоу, які безпосередньо залучають їх до процесу. Наприклад, у шоу Head to Head від мережі NPR редактори змагалися з аудиторією Facebook у створенні кращих заголовків: ідеї глядачів демонстрували протягом усієї трансляції. Шоу отримало понад 75 000 переглядів, а у фінальному випуску взяли участь 200 осіб.

Netflix експериментує, створюючи серіали та шоу, де глядачі можуть ухвалювати рішення про розвиток сюжету. Сервіс розробляє інтерактивні спецпропозиції для трьох дитячих шоу та розвиває успіх свого експерименту з Black Mirror: Bandersnatch — епізоду, з яким під час перегляду взаємодіяли понад 90% глядачів.

Сьогодні ми дивимося безліч шоу на неймовірній кількості платформ. Але тільки тим з них, хто пропонує першокласний UX, вдосконалює пошук, рекомендації та нарощує інтерактивність, вдасться забезпечити довгострокову лояльність глядачів.