Тренди-2018

Тренди-2018
Штучний інтелект, що створює робочі місця, нові стандарти безпеки, роботи в магазинах та готелях, 5G та подкасти. Лідери DataArt діляться прогнозами на 2018 рік.

Фінанси

 1. 2018 рік буде «роком штучного інтелекту» з експоненційним зростанням використання artificial intelligence (AI). Різниця у рівні володіння технологіями AI перетвориться на війну за таланти, а розмови про AI як про викрадача робочих місць трансформуються в обговорення AI як творця робочих місць.

 2. Складність та потужність нових AI-програм будуть стимулювати розвиток кібербезпеки фінансових та персональних даних.

 3. Використання машинного навчання (machine learning, ML) для аналізу фінансових даних буде стрімко розповсюджуватись, особливо в галузі аналізу неструктурованих даних, наприклад, новин компаній та клієнтів. Це стане наступною великою галуззю для управління інвестиційними ризиками.

 4. Розвиток технологій AI стимулює революцію в галузі регулювання фінансових ринків. Одна з регуляторних переваг AI — потенційна можливість допомогти уникнути обвалів банківських систем. Штучний інтелект починає все частіше використовуватись в секторі для оцінки ризиків виникнення ефекту доміно.

 5. Діджиталізація користувацького досвіду залишиться одним із головних пріоритетів. Клієнти очікують отримати доступ до тих же типів універсальних рішень і інтерфейсів, орієнтованих на користувача, які вони використовують в інших аспектах свого життя. Компанії, котрі не зможуть цього зробити, зберігши безпеку фінансової та приватної інформації, втратять клієнтів.

 6. Важливість управління операційними ризиками (operational risk management, ORM) буде зростати, при тому керівники будуть втрачати роботу у зв’язку з провалами в управлінні операційними ризиками. Технологія набуватиме дедалі більшого значення в оцінці ризиків компаній — менеджмент буде прагнути вдосконалювати практики управління даними для підвищення ступеню точності ідентифікації ризиків.

 7. Переваги розподіленого регістру (distributed ledger technologies, DLT), такі як блокчейн, стануть зрозумілими більшій кількості людей, що призведе до їхнього суттєвого зростання (не пов’язаного зі зростанням криптовалют). Технологія розподіленого регістру буде об’єднуватись із іншими технологіями, такими як інтернет речей (IoT). Блокчейн буде розглядатись як розв’язання проблем кібербезпеки та захисту персональних даних.

Подорожі

 1. Туристичні компанії будуть продовжувати інвестувати у програмне забезпечення, що аналізує персональні вподобання користувача для покращення користувацького досвіду. Машинне навчання та штучний інтелект також набирають обертів, компанії бачать перспективи в автоматизації простих бізнес-процесів.

 2. Голосові технології (voice activated technologies) невдовзі можуть замінити мобільні додатки. Вони демонструють кращі результати, розпізнаючи усні запити та даючи більш точні відповіді для конкретних наборів завдань.

 3. Віртуальна реальність (virtual reality, VR) та доповнена реальність (augmented reality, AR) змінять спосіб онлайн-шопінгу мандрівників. Marriott, Best Western, Kayak, Carlson Rezidor та Airbnb вже використовують ці технології.

 4. Роботи починають працювати в отелях. Зовсім скоро вони будуть реєструвати гостей, використовуватися для інформаційної підтримки та розваг гостей, обслуговувати номери. Robotic Process Automation (RPA) допоможе підприємствам виконувати повторювані адміністративні завдання більш якісно та дешево.

Охорона здоров’я

 1. Лікарні і фармацевтичні компанії будуть цікавитись блокчейном, використовувати його для аналізу даних пацієнтів у дослідницьких цілях.

 2. Розвиток технологій штучного інтелекту (AI) в телемедицині буде прискорюватися з розвитком машинного навчання (ML) і методів обробки природної мови (natural language processing). Це дозволить клієнтам надати персоналізований досвід, допоможе підвищити ефективність і зменшити витрати в системі охорони здоров’я.

 3. Population health management — агрегація даних і вибір найкращих практик у галузі охорони здоров’я — призведе до збільшення інвестицій у програми оздоровлення, метою яких є зберегти здорових пацієнтів здоровими і створити найновіші способи профілактики захворювань пацієнтів, що є в зоні ризику.

Телеком та ІоТ

 1. Технології 5G дозволять розробляти та розгортати нові типи цифрових послуг. Переваги послуги революційні, але телекомунікаційні компанії тільки починають оголошувати планові терміни розгортання мереж. З цієї причини повноцінного впровадження технології варто очікувати не раніше 2020 року.

 2. До 2020 року буде створено 25 млрд віддалених пристроїв, а інтернет речей (internet of things, IoT) допоможе з’єднати 4,4 млрд з них. Цифрова трансформація надасть нові можливості для телекомунікаційної галузі, зокрема будівництво платформ і додатків для транспортної галузі, сільського господарства, охорони здоров’я, страхування і дому.

 3. Попри антимонопольні питання AT&T / Time Warner в США, злиття та поглинання в секторі триватимуть: з 2010 року вже було оголошено більше ніж про 2400 угод в телекомі.

Медіа та розваги

 1. 2018 рік стане «роком голосу». Очікується, що на кінець 2018 року буде продано більше 24,5 млн пристроїв Google Home та Amazon Echo.

 2. Віртуальні помічники (virtual assistants) дозволять користувачам використовувати голосовий пошук, а подкасти і social video дадуть змогу обмінюватися голосовими повідомленнями.

 3. Очікується, що в 2018 році подкастинг зросте з 21% до 24% разом зі зростанням візуальних social medial-платформ, які дозволять користувачам створювати відеоконтент на різних платформах. Розповіді у форматі social video спонукають до дій, що надає широкі можливості для брендингу, просування і продажів.

Рітейл

 1. Рітейлери продовжуватимуть цифрову трансформацію, котрій сприяють інтернет-продажі лідерів галузі. Завдяки впровадженню масштабованих Agile-технологій, зміни відбудуться і в IT-ландшафті ритейлерів, і в їх бізнес-моделях загалом.

 2. Data analytics і машинне навчання допоможуть роздрібним мережам персоналізувати свої повідомлення і використовувати дані для налаштування алгоритмів роботи з покупцями. Аналіз даних відіграватиме суттєву роль в управлінні товарними запасами і їх розподілі.

 3. Можна очікувати на появу орієнтованих на рітейл технологічних стартапів або рішень автоматизації процесів робототехніки (robotics process automation), оскільки все більше і більше роздрібних компаній роблять ставку на автоматизацію операцій для оптимізації витрат.