Роман Третяк: «Спочатку я сказав, що ніхто не буде цим займатись»

Роман Третяк: «Спочатку я сказав, що ніхто не буде цим займатись»
Лідер QA Automation-спільноти центру розробки DataArt у Львові — про те, як і для чого вони із колегами об’єднались.

— Як ви створили ком’юніті?

— У нас було багато автоматизаторів високого рівня, котрі хотіли розвиватись, вивчати нові технології і не витрачати на це багато часу. До мене підійшов колега Максим Тхорик та запропонував створити спільноту, де ми би навчались, обмінювались знаннями та досвідом.

Спочатку я сказав, що це велика відповідальність, і ніхто не буде цим займатись.  Але ми все ж вирішили поспілкуватись із PR-менеджером Олею Денисенко та сказали, що хочемо спільноту у Львові. Ми знали, що QA Automation-ком’юніті працює в Херсоні, і вирішили робити своє.

На першу зустріч прийшло 10 автоматизаторів із одинадцяти, і вона тривала дві години. Я підготував вступну презентацію і ми вирішили, якою хочемо бачити спільноту та що хочемо від неї отримувати.

Фото з першої зустрічі

Я записав теми, котрі колеги назвали цікавими для себе, і ми обрали зручний час — ввечері після роботи, коли можна не думати про проектні завдання, поспілкуватись та принагідно повечеряти піцею.

Як виглядає ваша робота зараз?

— Ми збираємось двічі на місяць з 17:00 до 18:30. На кожну зустріч хтось із нас готує презентацію на теми, котрі ми обрали на першій зустрічі.

Зазвичай ми розбираємо одну технологію — колегам такий формат подобається, вони багато чому навчаються і з радістю діляться знаннями. Це допомагає писати Automation-фреймворк та уникати проблем у майбутньому.

— Що ви плануєте робити далі?

— Ми хочемо створити групу Beginners для колег, котрі хочуть перейти в автоматизацію. Ми вже маємо програму, щоб з нуля навчати мов програмування. Але ми подумали: а для чого навчати тільки автоматизаторів, якщо можна створити одну велику групу і одночасно навчати й розробників?

Тому ми очікуємо, коли розробники також сформують спільноту, і ми зможемо об’єднати зусилля — створити загальну групу вивчення мови програмування з нуля. Тоді колеги зможуть обрати: продовжувати як Automation-інженер чи вже як розробник.

— Що вам дає спільнота?

— Ми потоваришували та вже спілкуємось і поза ком’юніті: «І як справи? Ти використовував той інструмент?». Спільнота об’єднала нас, навіть тих, хто раніше не дуже спілкувався з колегами.

Друге — люди витрачають набагато менше часу на вивчення нових технологій. Вони приходять на зустріч, дізнаються про конкретне рішення і те, у яких ситуаціях та як його краще застосовувати.

Третє — спільнота допомагає розв’язувати проектні проблеми. Ти можеш розповісти про свої труднощі, і колеги підкажуть варіанти вирішення.

Якщо дивитись далекоглядніше, то ми можемо об’єднати автоматизацію із розробкою. Скажімо, ми маємо тему “REST”. І якщо до нас приходить розробник, котрий писав не один сервер, він може підказати нам, що потрібно додати чи покращити при створенні клієнта. Тим часом сам розробник може почути від нас нюанси, над котрими він навіть не замислювався.

І останній бонус спільноти — колеги переборюють сором’язливість та розвивають презентаційні навички.

Роман Третяк, лідер спільноти

— Які труднощі у вас були?

— У день першої зустрічі колега, котрий мав підготувати доповідь, сказав, що він вже не працює з DataArt. Відповідно, мені треба було за декілька годин підготувати нову тему.

Ну, і іноді у людей багато проектних завдань, і вони не можуть прийти. Але таке у нас трапляється нечасто — зазвичай ми збираємось майже повним складом.

— Чому вам все вдалось? Які моменти потрібно враховувати тим, хто також хоче створити спільноту?

— Найважливіше — обговорити, що учасники очікують від ком’юніті та які теми їх цікавлять. Решта складових: лідер, котрий вестиме групу, зручний час та піца. Більше нічого і не потрібно. Колеги приходять, тому що для них це важливо. Вони використовують нові знання на проекті, відповідно — розвиваються.

— Які якості, на твою думку, має мати лідер спільноти?

— Це повинен бути технічно сильний фахівець рівня Senior. Він повинен бути готовий допомагати та пояснювати, не боятись форс-мажорів і, звісно, мати час на організацію.

— Що дає позиція лідера спільноти особисто тобі?

— Те, що я також навчаюсь у інших учасників.

Вакансії автоматизаторів зараз відкриті у двох проектах DataArt Lviv. В одному з них ми розробляємо веб-платформу з оренди речей, необхідних у зйомній квартирі, для клієнта зі США. В іншому — автоматизуємо обслуговування клієнтів американських медичних установ.

Деталі тут: https://dataart.com.ua/vacancy/qaa148.

І тут: https://dataart.com.ua/vacancy/qaa143.

  • Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    3 грудня
  • Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    Сьогодні