Ольга Главацька: “Якщо стало нудно — потрібно йти”

16 червня 2020
Ольга Главацька: “Якщо стало нудно — потрібно йти”
Ольга працює QA-інженером у DataArt Odessa. Вона розповіла нам, як і чому міняла професії, переходячи з ІТ-підтримки в системне адміністрування, а потім у тестування, та тип компанії, змінивши банки на аутсорс. І про те, як сервіс CV Duck допоміг їй у пошуку роботи.

ПРО ПОВОРОТИ У КАР'ЄРІ

Я закінчила Ленінградський університет за спеціальністю “Прикладна математика” наприкінці 1980-х. Дуже міцна математична база, алгоритми, реляційні бази даних, програмування — нам дали хороший багаж знань з доробком на майбутнє. Вчилися та писали свої програми на великих ЕОМ, персональних комп'ютерів тоді було мало: для нас, студентів-старшокурсників, організовували екскурсії у зал, де стояло декілька персоналок, попрацювати на них було щастям! Після випуску я повернулась до Одеси з розподілу та влаштувалась на роботу в управління статистики, де ми обробляли дані на ЄС ЕОМ. Коли захотілося рухатись далі, я перейшла в НДІ, де працювала вже саме як програміст, там же освоювала і перші персоналки. З інституту вирішила піти в банк. Мотивацією були більші гроші, але я намагалась залишатися ближче до комп'ютерів і нових технологій — так я опинилась у ІТ-відділі банку.

Olga

У підсумку в українських банках я пропрацювала понад 15 років. Спочатку займалася супроводом операційного дня банку та всього, що з ним пов'язане, а також підтримкою з боку ІТ. Потім з'явилась можливість перейти в системне адміністрування. Кожні три-чотири роки я трохи змінювала напрямок, отримуючи новий досвід: працювала з великими мережами й операційними системами на робочих місцях, з базами даних і антивірусами, з модемами, пос-терміналами та іншою технікою. Тобто поле я охопила досить широке, але в якийсь момент зрозуміла, що тема не те щоб себе вичерпала, але запалу для подальшого занурення в залізо й операційні системи в мене більше немає. Втомилась я і від специфіки роботи в банку та замислилась, якого розвитку мені б самій хотілося, і де б при цьому міг стати у пригоді мій попередній досвід. Звернула увагу на Quality Assurance, приміряла на себе, та, минаючи етап курсів, просто пішла на співбесіду в компанію з відповідною вакансією. І мене запросили на роботу.

ПРО ПЕРЕХІД У QA

Взяли мене, напевно, через великий і досить різноманітний досвід у IT. Відразу адаптуватись до роботи у проекті виявилося складно. По-перше, проектна робота зовсім не схожа на роботу в банку: потрібно було звикнути до нових принципів і правил організації роботи в команді, до нового кола обов'язків. По-друге, незважаючи на хорошу орієнтацію у предметній сфері проекту, мені не вистачало теоретичних знань і практичних навичок QA, адже це наука! Я читала книги, вивчала матеріали в інтернеті та на внутрішній вікіпедії компанії, проходила внутрішні тренінги, в мене був чудовий вчитель, який допомагав, пояснював, давав напрямок і радив, на що варто звернути особливу увагу.

Olga

Звісно, йти в нову професію, в компанію, зовсім не схожу на ту, де я працювала раніше, було тривожно. Я не розуміла, наскільки затребуваною буду в новій спеціальності, і не була впевнена, наскільки мені сподобається новий напрямок діяльності. Я знала, що працювати в банку можна цілу вічність, але там мені було вже нудно — і на мій погляд, це достатня причина для змін. Зараз, через багато років, я анітрохи не шкодую про своє рішення. Може, зараз я вже не так добре орієнтуюсь у залізі, зате я більшою мірою занурена у тренди розробки, і колишній досвід мені знадобився сповна.

Як і раніше, я намагаюсь орієнтуватись на інтерес до своєї справи. Коли в компанії, де я виросла як QA, я занудьгувала на поточних проектах, а інших проектів компанія запропонувати не могла, я вирішила рухатись далі. Шукала варіанти співзвучних мені вакансій в Одесі, і при цьому хотілось не втратити ані у грошах, ані у перспективах, ані у вимогах до кваліфікації. Напевно багато хто хвилюється, змінюючи роботу. Але мій досвід підказував: якщо нецікаво, не надихає те, що ти робиш, треба йти, до інтересу обов'язково додасться все інше. Я прислухалась до цього внутрішнього голосу та виявилася правою.

ПРО CV DUCK

Вирішивши змінити роботу, я, звісно, в першу чергу оновила резюме. Стала відстежувати вакансії на сайтах, розповіла про своє рішення друзям і колишнім колегам. Мій приятель надіслав мені посилання на CV Duck — я про цей сервіс ще не знала. Я скористалася можливістю — надіслала своє оновлене резюме, і десь протягом тижня отримала відповідь.

Olga

У документі було декілька рекомендацій щодо структури резюме: які блоки поміняти місцями, які частини розписати трохи докладніше, які дані додати, а що трохи скоротити. Виявилось, що за змістом резюме в мене було складено непогано, коментарі служби CV Duck допомогли зробити його більш структурованим і привернути увагу до сильних сторін, розставити правильні акценти. В результаті моє резюме спрацювало — його взяли в роботу в DataArt (я не заперечувала) і моєю кандидатурою зацікавилися. Хоча я встигла надіслати резюме у відповідь на декілька вакансій у інші компанії, найпривабливішою виявилася пропозиція DataArt. Я отримала офер і продовжую працювати тут. Мені дуже подобається дружня атмосфера, я бачу тут можливість розвиватися, застосовуючи на практиці нові знання.