Листівки з Півдня: інстаграм-акаунти дослідників Антарктиди

8 червня
Листівки з Півдня: інстаграм-акаунти дослідників Антарктиди

Величезний континент із крихітним населенням, зате з власними прапором і гербом, валютою, телефонним кодом (+672), доменом вищого рівня (.aq) та унікальними, часом інопланетними пейзажами. Спеціально для DataArt Eco Weeks ми зібрали інстаграми деяких національних полярних інститутів і вчених, що працюють в Антарктиді, навмисно уникаючи акаунтів професійних фотографів і туристів.

Аргентина

Ця країна почала системні дослідження Антарктики однією з перших — база «Оркадас» під її керуванням працює ще з 1904 року. У складі Аргентинської республіки Антарктида навіть представлена особливим територіальним утворенням, а претензії на сектор між 25° з. д. і 74° з. д. Аргентина пред'явила ще до вступу в силу Договору про Антарктику 1959 року.

Аргентина має відразу шість полярних станцій, на одній з них — «Есперанса» — навіть працює школа. Через природну ізоляцію бази вона була єдиною школою республіки, що продовжувала очне навчання під час загального карантину.

Хуліо Сесар Дзокателлі — рейнджер національного парку й учасник кількох антарктичних експедицій, автор книги “Антарктида у прямому ефірі”. Так само називається і його акаунт у інстаграмі.

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

Науель Равіна — ще один працівник національного парку. Він брав участь у декількох експедиціях в Антарктику, зокрема цього року. Науель із задоволенням фотографує, тварин і птахів, серед яких, зрозуміло, переважають пінгвіни.

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

Марія Алехандра Соса — аспірантка і співробітниця Музею природної історії в Ла-Платі, палеонтолог, відвідала Антарктиду цього року. В її інстаграмі багато чудових фото птахів, полярних і не тільки.

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

Польща

Польща має одну цілорічну полярну станцію на острові Кінг-Джордж, яка носить ім'я Генріха Арцтовського — одного з перших дослідників Антарктиди. Спочатку вона більшою мірою планувалась як промислова база, але від активного рибальства в Антарктиці Польща в підсумку відмовилась. Зате науковий напрямок тут, навпаки, інтенсивно розвивається. Оскільки вибір місця для “Арцтовського” було обумовлено навколишнім достатком риби, китів і криля, наразі в роботі станції переважають біологічні та екологічні дослідження.

Мачей Хаговські — штатний медик діючої експедиції. В його інстаграмі можна спостерігати повсякденне життя полярників, морських тварин і ряд абсолютно дивовижних пейзажів.

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

Томаш Курчаб провів на польській станції антарктичне літо 2019–2020 років, зібравши в інстаграмі безліч пінгвінів, тюленів, морських слонів і крижаних гір.

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

УКРАЇНА

На думку Євгена Дикого, директора Національного антарктичного дослідного центру, Україні пощастило не отримати у спадок жодну радянську полярну базу. Станцію “Фарадей” їй передала Великобританія, і під новою назвою “Академік Вернадський” вона посіла важливе місце на карті антарктичних досліджень, зокрема в галузі біології та екології. До речі, від британців українські полярники отримали також справжній бар, де вченим і туристам подають настоянку “Вернадівка”, вино та пиво.

Олександр Лящук — геофізик, який провів на “Академіку Вернадському” не одну зиму. Але що особливо важливо, він, на нашу думку, є дійсно чудовим фотографом.

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

РОСІЯ

У 1820 році команди Беллінсгаузена та Лазарева обпливли навколо Антарктиди, відкривши новий материк. Правда, наступну експедицію в бік Південного полюса з території Росії відправили лише в 1955 році. Особливе місце в освоєнні Антарктиди, на жаль, посіли радянські китобої, але інтенсивність наукових досліджень тут теж була надзвичайно високою. Наразі на постійній основі працюють сім російських станцій на материковій частині Антарктиди та прилеглих островах. Крім того, функціонують сезонні й тимчасові станції.

В офіційному акаунті Арктичного та антарктичного науково-дослідницького інституту зібрано майже 500 фотографій про повсякденне життя полярників у Антарктиді та за її межами, тут можна милуватися краєвидами і тваринами, стежити за новинами НДІ.

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

Сергій Кашин — океанолог з Санкт-Петербурга. В його інстаграмі можна спостерігати не лише за переміщеннями самого Сергія, а й за веселою компанією Патрика, Могутнього Тора та Одинокого Пінгвіна.

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

A&A image

Джерело

Як бонус пропонуємо подивитись дивовижні антарктичні інстаграми новозеландців, австралійців і британців.

 

Для оформлення обкладинки використано фотографію з інстаграма Олександра Лящука.