Корисні звички розробника, яких мені не вистачало

19 серпня
Хуан Пабло Федеріко, розробник DataArt
Корисні звички розробника, яких мені не вистачало
У статті я розповім про кілька корисних звичок, які допоможуть вам отримувати більше задоволення від роботи, мінімізувати ризики та досягати кращих результатів. Зізнаюся чесно, якби я обзавівся ними раніше, то міг би уникнути більшої частини проблем і неприємних сюрпризів, з якими мені довелося зіткнутись.

ЩОДЕННЕ ПЛАНУВАННЯ

Правильне планування робочого дня дозволяє приділяти більше часу безпосереднім задачам у проекті. Рекомендую щоранку визначати цілі на день і список задач, розв’язання яких допоможе досягти цих цілей. Це дійсно підвищує ефективність і знижує рівень стресу.

Я, як і багато колег, вважаю за краще присвячувати першу половину дня найскладнішим і найважливішим задачам, що вимагають максимальної концентрації. Проте це підійде не всім. Якщо ваша працездатність підвищується після обіду, краще починати день з нескладних рутинних процесів, а те, що потребує більшого інтелектуального напруження, відкласти на його другу половину. Незалежно від обраного вами порядку задач, найважливіше — встановити критерій ефективності та складати план, орієнтуючись на кінцевий результат.

СКЛАДАННЯ СХЕМИ НА ПАПЕРІ

Знайшовши потенційне рішення, ми зазвичай прагнемо якомога швидше застосувати його на практиці та подивитись, чи працює воно. Однак такий поспіх не завжди дає плоди та до того ж може створити проблеми і в короткостроковій, і в довгостроковій перспективі. Набагато надійніше спочатку скласти схему рішення, розділити проблему на дрібніші частини, пошукати альтернативні варіанти й оцінити їх — все це ще до написання першого рядка коду. Планування допомагає очистити розум від зайвого та зосередитись на розробці. З таким підходом ми ухвалюємо значно менше неправильних рішень і набагато рідше застряємо в процесі.

ВМІННЯ ВЧАСНО ЗУПИНИТИСЬ

Розробники досить часто скаржаться, що, витративши багато часу на пошук рішення, так і не домоглися результату. Але після невеликої перерви майже відразу знайшли вірний шлях.

Іноді ми занадто надихаємось і не даємо собі перепочинку, намагаючись виконати задачу якомога швидше. Звісно, ми засмучуємось, якщо не можемо знайти швидке рішення. Хороший розробник відчуває, коли пора зробити перерву й очистити голову. Періодичні зупинки не лише підвищують продуктивність, а й дозволяють подивитись на проблему з іншого боку. Ця цінна звичка знижує рівень стресу й загальної напруги, зберігає сили та запобігає перевтомі.

ПРАВИЛЬНА ПОСТАВА

Розробники проводять майже весь робочий час, сидячи за комп'ютером. Не дивно, що неправильна постава може призвести до болю у спині та шиї, захворювань хребта та навіть м'язових травм. Насамперед я б порадив купити зручне крісло, відповідне до вашої фігури та індивідуальних уподобань. Також важливо стежити, щоб спина залишалася прямою, а плечі розслабленими, та час від часу міняти позу. На жаль, ми часто забуваємо про це. Але це важливо — якщо ми підтримуватимемо правильну поставу, ризик відчути раптовий біль у шиї або спині значно знизиться.

ПРИЄМНА ОБСТАНОВКА НА РОБОЧОМУ МІСЦІ

Хоча ми можемо цього й не помічати, робочий простір впливає на наше повсякденне життя. Як воно виглядатиме, залежить від особистих уподобань. Немає нічого кращого за унікальне планування робочого місця. Проте, є деякі чинники, важливі для будь-кого:

  • достатньо яскраве освітлення, по можливості природне;
  • порядок на робочому столі;
  • підтримання комфортної температури та хороша вентиляція.

Залишатися спокійним і сконцентрованим протягом дня допоможуть рослини та стіни розслаблюючих кольорів: синього, зеленого чи блакитного.

УВАГА ДО ЗОРУ

Довгі години за комп'ютером змушують нас постійно напружувати очі та можуть призвести до головного болю. Щоб не погіршити проблеми із зором, важливо пам'ятати про ключові фактори: зручне робоче місце з природним освітленням та відстань у 60–70 см між монітором і очима. Не зайвим буде приділити увагу налаштуванням дисплея: яскравості, розміру шрифту, колірній гамі застосунків тощо.

МОТИВАЦІЯ

Працездатність не може постійно залишатись на одному рівні, але кілька нескладних правил допоможуть зберігати мотивацію довше.

  • Намагайтеся зберігати позитивний настрій навіть у разі помилки або невдачі —пам'ятайте, що кожна задача допомагає дізнатися щось нове та набути досвіду, навіть якщо ми не впоралися з нею ідеально і прямо сьогодні.
  • Пам'ятайте про поставлену мету та переконайтеся, що ви знаєте, які дії приведуть вас до її досягнення, — це допомагає керувати зусиллями та знати, що і навіщо ми маємо робити.
  • Надихайтесь! Обговорюйте проекти та задачі з колегами, стежте за цікавими кейсами конкурентів, читайте книги та дивіться відео з історіями людей, якими ви захоплюєтесь.