Hmm! Вчимо англійську з Відьмаком

21 лютого
Hmm! Вчимо англійську з Відьмаком
З моменту виходу “Відьмака” на Netflix минуло майже два місяці, а суперечки про нього досі тривають. Пропонуємо не витрачати дорогоцінний час на чужі оціночні судження, а провести його з користю — вивчити декілька англійських виразів разом з персонажами серіалу. До речі, деякі з них можуть стати у пригоді на роботі.

If I have to choose between one evil and another, then I prefer not to choose at all.

Якщо доводиться вибирати з двох лих, я вважаю за краще не вибирати взагалі.

Відьмак Ґеральт відомий стійким нейтралітетом: коли потрібно стати на чийсь бік, він, як правило, вважає за краще залишатись осторонь. Хтось із колег намагається втягнути вас у власну суперечку? Згадайте слова мудрого відьмака та повідомте, що примикати до жодного з таборів не плануєте. Вже потім можна запропонувати власний варіант вирішення проблеми, до якого без вас ніхто не додумався.

But a promise made must be honored. As true for a commoner as it is for a queen.

Клятва має бути виконана. Це стосується простолюдина так само, як і королеви.

Колега обіцяв закрити таск вчасно, але не встиг? Звісно, задача могла виявитися складнішою, ніж здавалось, але чи немає тут простішої причини? Якщо є, сміливо можете процитувати слова відьмака — хто, як не він, знає про цінність клятв і обіцянок.

witcher

Першу гру про відьмака за мотивами книг Анджея Сапковського польська компанія CD Projekt RED випустила в 2007 році

I hate to break it to you, but that ship has sailed, wrecked, and sunk to the bottom of the ocean.

Не хочу тебе засмучувати, але цей корабель відплив, зазнав краху та затонув на дні океану.

Бард Яскір — майстер витонченого слова та яскравих образів, він допоможе висловити почуття, коли щось іде не так. Прийшли з колегою за мандаринами, а вони закінчилися? Процитуйте Яскіра, оточуючі це оцінять.

Think for yourselves. It’ll save you a lifetime of heartbreak.

Думай своєю головою. Це вбереже тебе від великих втрат.

Хоча Йеннефер буває дуже емоційною та рвучкою, мудрість їй теж властива. Так, наприклад, не буде зайвим посидіти й подумати над деякими задачами самостійно, а вже потім звертатися за допомогою — все за заповітами могутньої магічки.

Toss a coin to your Witcher!

Заплатіть відьмакові... а далі ви самі знаєте!

Допомогли колезі, а він вам ніяк не подякує? Що ж, такий тонкий натяк, можливо, допоможе йому усвідомити всю глибину проступку. І, звісно, виправитись, адже в нас це так просто!

Hmm.

Хм-м.

Вигук, зрозумілий будь-якою мовою в будь-якій ситуації. Не знаєте, що сказати? Вкладіть максимум серйозності у свій “хм” — він стане чудовою відповіддю на будь-яке незрозуміле запитання.

witcher1

Новий сезон серіалу вийде в 2021 році, а в 2020-му Netflix випустить мультиплікаційну історію про відьмака. Поки ж ті, хто не боїться крові, згадують мультфільм Метью Шезмена, що пародіює гру “Відьмак 3: Дике Полювання”

As in life, it is impossible always to be fully prepared for battle. Keep your sword close, and keep moving.

Рівно як і в житті, в бою ніколи не можна бути готовим до всього. Тримай меч ближче та рухайся вперед.

В IT-проекті, як у бою, неможливо бути готовим до всього, тому краще озброїтися словами Каланте — суворої та мудрої правительки Цінтри. Тільки замість меча краще мати під рукою хороші книги та гайди. До речі, можемо підказати парочку.

Whatever you lack in talent, you make up for in confidence.

Все, у чому тобі бракує таланту, ти можеш компенсувати впевненістю.

У спілкуванні з клієнтом дуже важливо бути впевненим у собі. Можливо, ви не такі вправні в образотворчих мистецтвах або кулінарії — це не так важливо, навіть про це говоріть рішуче. Сказати простіше, ніж зробити, але ми закликаємо не здаватися!

Chaos is the same as it’s always been. Humans just adapted better.

Хаос такий же, яким він був завжди. Просто люди краще адаптувалися.

Не любите розмови про те, що “раніше було краще”? Розуміємо! Якщо хтось із колег вирішив завести розмову на цю тему, ви можете перевести її у філософське русло, процитувавши Ґеральта з Рівії. І водночас м'яко заперечити співрозмовнику.