Дивимось англійською: фільми про відомих програмістів і засновників IT-компаній

12 листопада
Дивимось англійською: фільми про відомих програмістів і засновників IT-компаній
Нашу кінорубрику продовжує добірка байопиків і документалок про розробників ОС та IT-бізнесменів, авторів ігор та активістів руху за вільне ПЗ. Історії Стіва Джобса і Білла Гейтса, творців Linux, GNU, Minecraft і розробників відомих інді-ігор. Як завжди, рекомендуємо дивитися мовою оригіналу, щоб підтягнути сприйняття англійської на слух і поповнити словниковий запас. Але вибір, звісно, ​​за вами. Приємного та пізнавального перегляду.

PIRATES OF SILICON VALLEY (1999)

Байопік Стіва Джобса та Білла Гейтса знято на основі книги “Пожежа в долині: створення персонального комп’ютера” Пола Фрайбергера та Майкла Свейна. Це історія становлення двох геніїв, завдяки яким ми сьогодні маємо персональні комп'ютери. Фільм розповідає про підприємництво, співпрацю, конкуренцію та мрійників, здатних прославити гаражні стартапи на весь світ.

THE SOCIAL NETWORK (2010)

Історію засновника Facebook, який у 23 роки став наймолодшим мільярдером у світі, екранізував Девід Фінчер. Фільм розповідає історію про діловий та життєвий шлях Марка Цукерберга, яка починається у 2004-му під час його навчання в Гарварді. Герой картини не мав стосунку до зйомок, про що неодноразово заявляв в інтерв'ю, але у 2011-му вперше зустрівся з виконавцем головної ролі Джессі Айзенбергом на телешоу Saturday Night Live та оцінив “Соціальну мережу” позитивно.

JOBS (2013)

Робота над першим байопіком Стіва Джобса почалась, коли він пішов з Apple, щоб боротися з раком. Прем’єра відбулась на закритті Санденса в січні 2013-го, трохи більше ніж за рік після його смерті. Фільм отримав неоднозначні відгуки критиків і глядачів, але багато з них позитивно відзначили Ештона Кутчера, який зіграв головну роль.

Головний фокус фільму — початок та ранні етапи кар’єри Джобса, від створення першого Макінтоша до звільнення з власної компанії та повернення на посаду. За словами режисера Джошуа Майкла Стерна, сценарій було написано на основі досліджень та інтерв'ю.

STEVE JOBS (2015)

Попередній фільм не сподобався Стіву Возняку, який виступив консультантом на зйомках іншого фільму про Джобса — Steve Jobs. Картину зняв Денні Бойл із фокусом на знаменитих презентаціях гаджетів Apple.

Того ж року вийшла документалка Steve Jobs: The Man in the Machine (2015) — рекомендуємо, якщо ви вже бачили два перші фільми або вважаєте, що історій про Джобса забагато не буває.

REVOLUTION OS (2001)

У документалці про розробників GNU і Linux, опенсорс і вільне ПЗ представлені інтерв’ю зі знаменитими програмістами та бізнесменами: творцем ядра Linux Лінусом Торвальдсом, засновником руху вільного ПЗ та проекту GNU Річардом Столлманом, співзасновниками та президентом Open Source Initiative Еріком Реймоном, Брюсом Перенсом та Майклом Тименном, основним розробником Apahce Браяном Белендорфом та іншими. У 2013 році картина увійшла до топ-10 фільмів про стартапи за версією Forbes.

MINECRAFT: THE STORY OF MOJANG (2012)

Документальний фільм про компанію Mojang та створення культової гри Minecraft було знято на кошти, зібрані за допомогою краудфандингу на Kickstarter. У картині представлені інтерв'ю з автором гри та засновником компанії Маркусом Перссоном, провідним дизайнером Йєнсом Бергенстеном, іншими представниками ігрової індустрії та фанатами Minecraft.

INDIE GAME: THE MOVIE (2012)

Ще одна документалка, яка отримала високі оцінки глядачів та критиків, розповідає про трудові будні незалежних розробників інді-ігор. А саме: Едмунда МакМіллена та Томмі Рефенеса з Super Meat Boy, Філа Фіша з Fez та Джонатана Блоу з Braid.

  • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    31 грудня