Дистанційна робота та нові офіси DataArt: факти, статистика, плани

Дистанційна робота та нові офіси DataArt: факти, статистика, плани
Темпи зростання, нові міста і країни, формат дистанційної роботи та принципи відкриття нових офісів DataArt. Розповідає Марина Варзар, директор з розвитку ремоут-напрямку DataArt.

— Коли й чому ми вирішили розвивати у DataArt напрям дистанційної роботи?

— Ми стали активно розвивати програму DataArt.Remote з початку 2021 року. По-перше, ремоут — світова тенденція, що існувала й до пандемії, були популярними послуги на кшталт апворк, заточені на цей тип роботи. Але ковід прискорив процес — і ось ми вже всі частково чи цілком працюємо з дому. А коли йдеться про роботу з дому, для нас немає великої різниці, де сидить людина. До того ж через ковід багато наших клієнтів перестали вимагати, щоб колеги сиділи в офісі — вони розуміють, що це неможливо, і бачать, що дистанційно теж можна працювати ефективно.

По-друге, до кінця минулого року ми наймали, припустимо, 100 людей на місяць. Цього року запити клієнтів зросли до 250 осіб на місяць, а потенційно — до 400. Тому ми більше не могли собі дозволити шукати колег лише в містах, де є центри розробки DataArt. Звідси і нові локації, і ремоут — це максимально розширює простір боротьби за хороших кандидатів.

Трохи цифр

Наразі в ремоут-програмі у нас працюють 377 осіб:

 • Remote.LATAM (Argentina and Uruguay): 165.
 • Remote.Ukraine: 120.
 • Remote.Russia: 74.
 • Remote.Belarus: 15.
 • Remote.Poland: 3.
 • Remote.Bulgaria: 1.
 • Прогноз до кінця року: 430+ ремоут-колег.
Statistics image

— Як влаштовано програму? Чи відрізняються бенефіти для тих, хто працює в офісах, та для ремоут-колег?

— Ремоут-програма досить органічно вписалась у наше життя завдяки нашим основним корпоративним цінностям: “насамперед — люди” та “гнучкість”. Що й зафіксовано у нашому EVP.

Statistics image

У нас єдиний підхід до ремоут-колег і до тих, хто працює в офісах. Наша ціннісна пропозиція (EVP) є єдиною для всіх, незалежно від їхнього місцезнаходження. Колеги, які працюють дистанційно, вбудовані в ті самі процеси, мають доступ до таких самих інформаційних і освітніх ресурсів.

Ремоут-колеги отримують такий самий набір бенефітів:

 • Медична страховка (крім Латинської Америки, там цей процес влаштовано дещо іншим чином).
 • Оплачувані відпустки.
 • Оплачувані лікарняні (та можливість хворіти до 10 днів на рік без офіційного лікарняного).
 • Гнучкий графік.
 • Безлімітний доступ до корпоративної освітньої системи.
 • Навчання англійської мови.
 • Оплачуваний айдл.

— Із робочими місцями в офісах усе зрозуміло. А як облаштовуються ті, хто планує постійно працювати з дому?

— Оскільки вони не можуть користуватися благами офісу, ми фінансово допомагаємо облаштувати зручне робоче місце вдома. Наразі ця пільга поширюється на Білорусь, Україну, Росію. У планах — запровадити її в усіх інших ремоут-локаціях.

— Чи є команда підтримки ремоуту?

— У кожній ремоут-локації — своя команда, яка зазвичай складається з глави локації, HR, бухгалтера, рекрутера. Це дозволяє нам фокусуватися на потребах колег та підтримувати їх з різних боків.

— Чи може з ремоут-локації вирости офіс?

— Звісно. Ремоут для DataArt — ще й точка зростання офісів, як, наприклад, сталося з Москвою та Ростовом-на-Дону. Ми набрали дистанційні команди в цих містах, а завдяки активним колегам звідти вирішили й офіси відкрити. Розглядаючи нові країни, використовуємо такий підхід: спочатку наймаємо дистанційно, а якщо утворюється команда в одній локації, відкриваємо коворкінг і, в перспективі, офіс.

— Які задачі стоять перед ремоут-локаціями?

— Зараз основним пріоритетом ремоут-локацій є інтеграція колег у життя компанії, налагодження горизонтальних зв'язків. Влітку ми провели опитування ремоут-колег, щоб дізнатись, яку інформацію вони хочуть отримувати, в яких подіях брати участь. З'ясувалось, що колеги хочуть і спілкуватися, і брати участь у роботі спільнот, і підключатися до конференцій. За результатами опитування ми запустили програми Hobby Talk (де можна розповісти про свої захоплення), Random Coffee (де можна просто познайомитися з кимось із готових до спілкування колег) тощо.

НОВІ ЛОКАЦІЇ ТА ОФІСИ

Ремоут Україна

120 ремоут-колег станом на 15 листопада. Їх завжди чекають у гості у будь-якому з наших українських офісів, а бек-офіс Remote.UA розподілено між Харковом, Києвом і Полтавою.

Ремоут Латинська Америка

Загалом тут у нас працюють 165 колег, переважно в Аргентині та Уругваї. Вони розкидані по Буенос-Айресу, Кордобі, Мендозі, Неукену, Сальті, Сан-Луїсу, Санта-Фе, Тукуману. Крім того, ремоут-колеги живуть в Уругваї (Монтевідео та Мальдонадо), Панамі, Болівії (Санта-Крус та Кочабамба), Колумбії.

Ремоут Польща

Запустили ремоут у липні 2021 року. На програмі дистанційної роботи в Польщі поки лише троє співробітників, але це пов'язано з тим, що тут про розірвання контракту треба попереджати за три місяці. Наймаємо по всій Польщі з фокусом на великі міста: Варшава, Познань, Краків, Гданськ, Лодзь.

Ремоут Болгарія

Тут поки лише одна людина, але ми дуже хочемо розвивати тут дистанційну роботу! Готові наймати в будь-якому місті Болгарії, але основними містами, де фокусуємо зусилля, є Варна та Пловдів.

Ремоут Білорусь

Тут поки 15 колег, 13 у Мінську, один у Вітебську та один у Гомелі.

Ремоут Росія

Тут у нас 74 особи, їх стає більше щодня та менше — з кожним новим офісом у Росії.

Алмати (офіс та ремоут)

Наразі — 31 колега в Алмати та 10 колег у Нур-Султані, найм триває.

Тбілісі (планується офіс)

Наразі найнято 38 осіб, до кінця року плануємо розширити команду до 70.

Москва (офіс)

Зараз у московській локації 54 колеги, але ми активно зростаємо.

Article. Image

Краснодар (офіс)

Зараз нас 47. За планом — поки 64 посадкові місця, тож є куди посадити гостей з інших міст.

Article. Image

Ростов-на-Дону (офіс)

Наразі найнято 25 людей. Також в офісі заплановано близько 20 гостьових місць, розширення відбудеться вже за пару місяців.

На день 10-річчя компанії, відповідаючи на запитання, яким він бачить DataArt за 10 років, один із засновників компанії Михайло Завілейський сказав: “Всесвітнім. Увесь світ буде DataArt”. Давайте подивимось, чи справдилися його слова.

Article. Image

Переглянути зображення у більшому розмірі

А ще в нас є колеги в Кам'янці-Подільському, Кременчуці, Івано-Франківську, Миргороді, Ріо-де-Жанейро, Порто, Сінселеджо, Гомелі та багатьох інших містах, тому на карті ми вже просто не вміщуємось.

 • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
  1 березня