DataArt запустив прототип додатка для раннього виявлення меланоми

18 листопада 2019
DataArt запустив прототип додатка для раннього виявлення меланоми
SkinCareAI поки в тестовому режимі аналізує фотографії проблемних ділянок шкіри, виявляючи можливі ознаки небезпечних захворювань. Додаток розробив експерт DataArt Андрій Сорокін для конкурсу ISIC (International Skin Imaging Collaboration) — спільного проекту індустрії IT та академічних вчених.

SkinCareAI використовує алгоритми машинного навчання та дані, зібрані по всьому світу.

Андрій Сорокін, експерт DataArt із Machine Learning:

«Технологія машинного навчання дозволяє об'єднати десятки тисяч годин роботи найкращих дерматологів у єдиний інструмент діагностики, доступний кожному на смартфоні. Родимку, яка здається підозрілою самому користувачеві, система вивчає, використовуючи колективний досвід кількох тисяч лікарів.

Ми розробили додаток в якості прикладу використання штучного інтелекту для аналізу медичних зображень. SkinCareAI не намагається поставити діагноз і замінити лікаря, але допомагає останньому в роботі, виявляючи небезпеку на ранній стадії».

Користувачі завантажують фотографію новоутворення або знімають його на камеру смартфона прямо всередині програми, аналіз зображення займає декілька секунд. Порівнявши його з десятками тисяч інших, збережених у базі даних ISIC, додаток класифікує новоутворення, визначає його морфологічні властивості та повідомляє, чи потрібно негайно показати родиму пляму фахівцеві.

«Додаток зручний та працює швидко, — каже Сорокін. — Але, звісно, ми ні в якому разі не закликаємо покладатися тільки на технологічні рішення у настільки серйозному питанні. Інша справа, що багато хто відкладає візит до лікаря надто довго, SkinCareAI допомагає виявити випадки, коли зволікання точно є неприпустимими. При цьому навіть практикуючим лікарям програма надає доступ до колективного розуму міжнародного співтовариства колег.

Ми задоволені результатом своєї роботи та впевнені, що при подальшому розвитку — вже з конкретним медичним інститутом у якості партнера — наш додаток зможе рятувати людей».

Рак шкіри є серйозною загрозою для життя, при цьому тільки в США щорічно діагностується 5 000 000 нових випадків захворювання. Меланома — найсмертоносніший тип раку шкіри, але при ранньому виявленні більше 95% пацієнтів вдається врятувати.

Фахівці DataArt продовжать демонстрацію SkinCareAI на медичних виставках і конференціях. Компанія планує знайти партнера для подальшого розвитку програми та його виведення на ринок.

Про ISIC

ISIC (International Skin Imaging Collaboration) — міжнародна робоча група з візуального аналізу шкіри та вдосконалення діагностики меланоми. Архів ISIC містить найбільшу загальнодоступну колекцію контрольованих за якістю дермоскопічних зображень шкірних новоутворень.