DataArt придбав вірменську компанію SFL. Навіщо ми це зробили та що це означає?

DataArt придбав вірменську компанію SFL. Навіщо ми це зробили та що це означає?
Завдяки об'єднанню до DataArt приєднуються відразу 100 фахівців. Це найбільша подібна угода за всю історію компанії та третя за рахунком: у 2014-му DataArt придбав аргентинську AW Systems, у 2019-му — українську Logicify. Із запитаннями про нове придбання та інтеграцію нових колег ми звернулися до Арсена Багдасаряна, Head of DataArt Armenia & Georgia Business Cluster, та Ішхана Маргаряна, Deputy Head of DataArt Armenia, Head of HR.

 

Це перший матеріал нової рубрики #навіщо_ми_це_зробили, де з перших вуст з'ясовуємо деталі важливих для DataArt змін.

 

— Що ви можете сказати про SFL? Яке значення компанія має для ринку Вірменії?

Ішхан Маргарян:

— Це серйозна сервісна компанія, що працює у Вірменії вже 15 років та має сильну репутацію на ринку праці. Вона бажана для кандидатів, хоча багато хто боявся надсилати туди резюме через високу професійну планку. Тут складно проходити інтерв'ю.

SFL заснували інженери Арсен Геворгян і Василь Маміконян. Відповідно, багато уваги приділяється інжинірингу та інженерній культури, практикуються мітапи, хакатони. Це нас ріднить. Наші нові колеги раніше виступали на івентах DataArt як спікери та фасилітатори.

Клієнти SFL знаходяться здебільшого в Америці та Європі. В них дуже хороша практика у фінансах і фінансових технологіях. Це компанія, яка розробила найкращий у Вірменії інтернет-банкінг.

SFL Logo Armenia

— Хто ініціював угоду?

Арсен Багдасарян:

— Приблизно два роки тому на наш нью-йоркський офіс вийшли представники SFL. Офіс DataArt у Вірменії вже існував, і в нас були думки про розширення, які диктувалися ринком і бізнес-задачами. Почався процес обмірковування і досліджень: хто вони, як позиціонують себе, що з фінансовими справами. Загалом майже два роки ми придивлялися, ніяких червоних прапорців не помітили, тому все в підсумку відбулося.

— Що це придбання дає DataArt?

А. Б.:

— У першу чергу, наша команда поповнилася висококласними фахівцями. До злиття в DataArt Armenia було 140 колег, зараз — 240. Приєднання дає нам ще більше можливостей на ринку праці. Сильні кандидати, які придивлялися до SFL чи DataArt, тепер з більшою ймовірністю будуть розглядати нас для продовження своєї кар'єри. Ми показали, наскільки серйозними є наші наміри у Вірменії.

І. М.:

— Якщо є можливість відразу найняти 100 людей, потрібно це зробити. Здебільшого до нас прийшли синьйори та стронг-мідли, задіяні у цікавих для нас технологіях: у них розвинена компетенція у JS, QA, зокрема QA Automation. Дуже багато продакт-оунерів — ось чого нам тут особливо не вистачає. Ми відразу найняли цілих п'ять продакт-оунерів.

— Які перші враження від угоди, як відреагувала IT-спільнота?

А. Б.:

— Поки відгуки лише позитивні. Спільнота пишається, що компанія такого рівня зацікавилася локальним розробником з хорошим ім'ям. Ми перейшли до іншої ліги: у Вірменії IT-компанія зі штатом понад 200 осіб вважається великою.

— Але ще належить отримати схвалення антимонопольного відомства Вірменії. Такий розмір не стане перешкодою?

А. Б.:

— Так, із формального погляду поки рано казати про злиття, треба почекати укладення регулятора. Це стандартна процедура для багатьох країн, через яку просто треба пройти. Причин турбуватися щодо монополізації немає: IT-сектор Вірменії дуже розвинений, за офіційними даними в нас десь 500 IT-компаній, з яких близько 50 вважаються великими. Отже формальних перешкод ми не бачимо та розраховуємо отримати схвалення до кінця 3-го кварталу 2021 року.

команда DataArt в Ереване Угоду про об'єднання підписали в Єревані, на виробництві килимів. Фото: Медіамакс

— Напевно, найактуальніше запитання: як проходитиме інтеграція нових колег? Що отримують або втрачають співробітники SFL?

І. М.:

— Інтеграція, по-перше, містить природні адміністративно-операційні питання: дати новим колегам доступ до внутрішніх систем, зробити додаткові страховки тощо. По-друге, онбординг, груповий і персональний, емоційні події — тому ми починаємо з великого спільного тімбілдингу.

Ми відповідаємо на гарячі запитання щодо того, що зміниться в житті нових колег. Намагаємося донести до всіх, що прозорість і відкритість для нас — не просто слова, ми нічого не приховуємо, завжди готові обговорити будь-які проблеми і запити.

А. Б.:

— Вірменія славиться гостинністю та відкритістю, і коли кажеш, що наша головна цінність — люди, їх це дійсно надихає. DataArt як глобальна компанія може дати нові цікаві проекти і технології, більше можливостей для кар'єрного зростання та зміни кар'єрного треку. Це дуже цікавить фахівців. Плюс нові знайомства, відрядження.

— Ви сказали, що відповідаєте на гарячі запитання нових колег. Про що запитують?

І. М.:

— Найгарячіші запитання: «Що буде з моєю зарплатою?», «Чи залишусь я у проекті?». Це базові речі, які потрібно прояснити. У когось заплановано підвищення у вересні, у когось закінчується випробувальний термін, після якого мають переглянути зарплату — в нас запитують, що буде з цими домовленостями. Звичайно, усі домовленості в силі, ніхто нічого не втрачає, нікого не скорочують. Навпаки, є апдейти щодо поліпшення умов. Потім запитують про професійне зростання: «Що буде зі мною за три роки?», «Як увійти до професійних спільнот?».

Щоб усіх заспокоїти, ми заздалегідь надіслали готові контракти. Люди бачать, що нічого радикального не відбувається, окрім того, що 31 серпня було останнім робочим днем ​​у SFL, а 1 вересня — перший день у DataArt.

— Були ті, хто не прийняв об'єднання та пішов?

І. М.:

— Ні. Можливо, пізніше будуть такі кейси, це нормально, коли відразу наймаєш 100 людей. Але статистика DataArt Armenia за два з половиною роки наступна: під час випробувального терміну від нас пішли лише чотири людини.

— Коли інтеграція закінчиться?

І. М.:

— Кінця в інтеграції немає. А якщо серйозно, як показує досвід, у середньому вона триває шість місяців. За цей час ти починаєш вважати себе носієм нової корпоративної культури, почуватися як удома.

У нас зараз два офіси, північний і південний. Південний — історичний офіс DataArt Armenia, північний — офіс SFL. Люди можуть обирати, де їм зручніше працювати, але ми будемо намагатися зробити так, щоб усі один з одним перезнайомилися. Є плани знайти одне велике офісне приміщення, хоча це питання не найближчого майбутнього.

— Чи планується ще купувати команди у Вірменії?

А. Б.:

— Якщо будуть цікаві команди, пропозиції та зірки на небі зійдуться, чому б ні? Ця угода дала нам упевненість, показала, що ми можемо проводити злиття на рівні таких немаленьких за місцевими мірками компаній.

  • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    1 березня