Безкоштовна платформа перевірки знань Skillotron. Можливості для студентів і викладачів

23 квітня 2020
Безкоштовна платформа перевірки знань Skillotron. Можливості для студентів і викладачів
У 2017 році DataArt запустив Skillotron — ігрову платформу, де IT-фахівці та студенти проходять тести для перевірки рівня володіння технологіями та міряються знаннями з іншими користувачами. Skillotron використовують на олімпіадах із програмування та у вишах для проведення тестів і контрольних робіт.

З переведенням студентів у всьому світі на дистанційне навчання ми хочемо нагадати про можливості платформи для освітніх цілей і принести користь ще більшій кількості викладачів і студентів. Єдине, що потрібно для використання Skillotron — базові знання англійської. Ми попросили декількох викладачів з України та Росії розповісти про свій досвід роботи з платформою.

Сьогодні Skillotron — це:

 • 21000 зареєстрованих користувачів;
 • 3800 запитань у базі;
 • 20 розділів: Python, Java, JavaScript, C++, Ruby, QA, iOS, Android, Project і Product Management, англійська для IT, тести на знання історії IT, гік-культури та інші. Найпопулярніші розділи — .Net і QA.

Бали, набрані кожним користувачем за правильні відповіді, заносяться до загальної таблиці результатів. Користувачі можуть проходити тести, змагатися з друзями та іншими користувачами, заробляти цікаві ачівки, ділитися результатами в соцмережах і навіть брати участь у створенні нових запитань. Всі запитання проходять перевірку в експертів у конкретній галузі.

Ольга Федорівна Ускова, професор, кандидат технічних наук, доцент факультету прикладної математики, інформатики та механіки Воронезького держуніверситету:

«Понад 10 років поспіль компанія DataArt підтримує нашу Всеросійську олімпіаду з програмування, яка об'єднує молоді таланти з різних регіонів Росії. Для факультету дуже цінно, що минулого року нам вдалося організувати в рамках Олімпіади самостійні змагання з програмування на платформі Skillotron — і в них взяли участь студенти з вишів не лише Воронежа, а й усього Центрально-Чорноземного регіону. Хочеться висловити подяку компанії DataArt за створення цієї унікальної платформи, яка поєднує в собі різні напрямки в IT, технічну експертизу та ігровий момент. З переходом на дистанційне навчання викладачі нашого факультету стали активніше використовувати Skillotron у навчальній діяльності та оцінці знань студентів».

Як використовувати Skillotron для онлайн-навчання

Викладачі вишів і курсів використовують платформу для оцінки знань студентів. Запитання покривають основні теми інформаційних технологій, зокрема математичні алгоритми, мови програмування, бібліотеки та багато іншого. Кількість запитань і розділів постійно зростає.

Чому проводити тести або контрольні на платформі легко та зручно?

 • Skillotron можна використовувати безкоштовно.
 • DataArt співпрацює з багатьма університетами, надаючи інформацію та інструменти для навчання студентів IT.
 • Студенти отримують доступ до тесту за спеціальним кодом.
 • Викладачі можуть використовувати вже існуючі запитання, додавати до них свої або створювати власні тести.
 • Викладач може обмежити проходження тесту за терміном.
 • Кожен тест складається з 10 запитань, у яких потрібно вибрати правильну відповідь або відповіді. Якщо необхідно включити більше 10 завдань, можна просто створити другий тест, додавши нові запитання.
 • Запитання бувають різних типів — текстові, з ілюстраціями, оцінкою або написанням виконуваного коду на Java або JavaScript. Кожне запитання має від двох до восьми варіантів відповідей, серед яких може бути більше одного коректного.

Костянтин Федутінов, заступник декана факультету прикладної математики, інформатики та механіки Воронезького державного університету:

“Студенти факультету ПММ давно знайомі з платформою Skillotron. На всіх заходах, де компанія DataArt виступає партнером або організатором, є активності, пов'язані зі Skillotron. Для студентів це цікаво — тестування проходить у ігровій формі, є елемент змагання. Для нас же, як для викладачів, важливо, що Skillotron — це, в першу чергу, перевірка знань. Платформа містить велику кількість грамотно складених тестів, актуальних запитань із затребуваних мов програмування. Це надає студентам можливість перевірити свої знання, побачити, з чим вони легко справляються, а що потрібно посилено вивчати. Не лише протестувати володіння основною технологією, а й спробувати нові напрямки. Особливо це важливо, коли студент починає вивчати якусь технологію самостійно, така перевірка допомагає йому побачити свій прогрес”.

Приклади запитань

Запитання на розуміння тексту програми:

img

Текстове запитання:

img

Запитання з контрольної (Львівський національний університет ім. Івана Франка):

img

Тимофій Пасічник, доцент кафедри програмування Львівського національного університету ім. Івана Франка:

“Ефективність навчального процесу підвищується при тісному зв’язку з виробництвом. Тому факультет прикладної математики та інформатики ЛНУ співпрацює з провідними IT компаніями. Кафедра програмування налагодила тісну співпрацю з компанією DataArt. Співробітники компанії організовують для студентів навчання сучасним підходам до програмування у вигляді Workshop на базі платформи Skillotron. Студенти можуть перевірити свої знання з мов програмування С++, Java, Python, навички роботи на платформі .Net, в інтерфейсі WPF тощо. Студенти, які успішно пройшли тестування, не лише одержують додаткові бали при складанні заліків та екзаменів під час навчання, а й мають преференції при прийомі на роботу в DataArt. Крім того, компанія допомагає факультету в організації та проведенні олімпіад із програмування”.

Одразу після проходження тесту студентом викладач отримує доступ до результатів: кількості наданих і правильних відповідей, часу, витраченого на проходження тесту, імені та імейла студента. Результати всіх студентів можна експортувати в Excel.

Результати контрольної (Львівський національний університет ім. Івана Франка):

img

Тетяна Лутченко, академічний директор міжнародної школи іноземних мов International House Voronezh-Linguist:

“Ми звернулися за допомогою платформи Skillotron, коли спільно з партнерами з DataArt організовували Олімпіаду DataArt English & IT Contest. Перед нами стояла задача пошуку швидкого та якісного інструменту тестування мовних навичок учасників. Чесно скажу, фідбек, отриманий під час роботи на Skillotron, приємно здивував: грамотно складені запитання і варіанти відповідей, що виключають двоякість трактування та тестують різноманітні мовні навички; функціональна легкість і навігація платформи; синхронна перевірка результатів із зазначенням правильних (що несе у собі не просто тестування, а й освітній компонент!), а також статистика й аналіз результатів у user-friendly форматі! Skillotron — багатофункціональна платформа, що робить тестування ефективним, а головне — корисним!”.

 • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
  31 грудня