Англійська для розробників: 15 ресурсів для самостійного навчання

30 вересня 2019
Англійська для розробників: 15 ресурсів для самостійного навчання
Спілкування з клієнтами та колегами з інших країн, документація до проектів, онлайн-курси та тренінги від лідерів індустрії, найактуальніші підручники для програмістів — все це здебільшого відбувається, пишеться та проводиться англійською.

Ми в DataArt займаємося англійською двічі на тиждень, але вважаємо незайвим вчитися та практикуватися самостійно. Хочемо поділитися з вами добіркою сайтів і подкастів, які стануть у пригоді розробникам для розширення словникового запасу, поліпшення граматичних та інших мовних навичок.

5 сайтів для поповнення словникового запасу на тему IT 

 1. English4IT

  Тут ви знайдете чудовий словник базових IT-термінів, де кожне слово можна прочитати, послухати разом із прикладом речення та запам'ятати. А за $8 на місяць вам запропонують приєднатися до онлайн-курсу англійської для розробників, який охоплює лексику, граматику та всі мовні навички: Listening, Speaking, Writing і Reading. Загалом на сайті доступні 25 уроків, безкоштовно можна пройти три з них: 1, 2 і 25.

 2. TechTerms

  Словник найпоширеніших технічних термінів. Відрізняється від попереднього тим, що під кожним словом дається не просто розгорнуте пояснення значення, а й стаття на відповідну тему. Перевірити знання можна за допомогою інтерактивних тестів.

 3. ComputerLanguage

  Це теж словник, але вже більш просунутого рівня. Більше 25 000 термінів із галузі IT та електроніки з докладними поясненнями. Потрібне слово можна знайти за алфавітним покажчиком або за допомогою прямого пошуку.

 4. Blair English

  Вивчили слова — тепер можна й попрактикуватися. Читайте тексти комп'ютерної тематики та виконуйте вправи. Загалом на сайті вісім текстів із вправами для середнього рівня англійської.

 5. BusinessEnglishSite

  Безліч вправ на такі теми як IT Project Management, SEO, Web Design, Programming, Web Hosting та інші. Крім цього, тут можна зміцнити знання бізнес-лексики, попрактикуватися у написанні резюме та супровідних листів.

3 сайти для прокачки граматичних навичок

 1. engVid

  Напевно, найкращий сайт з відеоуроками з англійської. Тут зібрані майже 1500 відео професійних британських викладачів. Вибирайте рівень англійської та тему, вчіть граматику, нові слова або фрази. Під кожним відео ви знайдете тести для перевірки пройденого матеріалу та зможете поставити запитання викладачеві у коментарях.

 2. englishpage

  Граматика на всі випадки життя. Часи дієслів, артиклі, герундій та інфінітив, фразові прикметники та всі інші каверзні теми англійської граматики. І не забувайте про корисні вправи наприкінці кожного розділу!

 3. LEO network

  Ще один зручний гайд з англійської граматики з ілюстраціями, тестами, іграми, тренуванням вимови, форумом і безліччю інтерактивних уроків. Всі розділи доступні безкоштовно.

7 подкастів про програмування англійською

Подкасти допоможуть не лише підвищити рівень володіння англійською мовою, а й розвинути професійні навички, розбираючись у технологічних тонкощах.

 1. Herding Code

  За 10 років у цьому подкасті з'явилося понад 230 епізодів. Він охоплює величезну кількість технологічних тим, а під кожним випуском є ​​текстовий супровід на випадок, якщо ви чогось не розчули. 

 2. TalkPython

  230 епізодів для Python-програмістів. Нові випуски виходять щосереди.

 3. NET Rocks!

  .NET-розробникам пощастило ще більше. Для них щочетверга виходить подкаст, у якому набралося вже понад 1650 випусків.

 4. Arrested DevOps

  Для DevOps-фахівців теж є свій подкаст, який познайомить вас із передовими практиками та навчить краще керувати командою та робочими процесами.

 5. My JavaScript Story

  Поради та новини для JavaScript-розробників — у 124 епізодах подкасту англійською, який виходить по вівторках. 

 6. iPhreaks

  270+ корисних епізодів для iOS-розробників.

 7. Android Developers Backstage

  Та 121 — для Android-фахівців. 

До речі, придивіться уважніше до Devchat.tv, де представлені подкасти для JavaScript та iOS-розробників. Це не єдині подкасти на цьому сайті. Він також буде корисним Ruby-програмістам, фахівцям із Web-безпеки та іншим.