AI для початківців: безкоштовні курси від IBM, Гарварда, Стенфорда та інших, корисні не тільки розробникам

16 вересня
AI для початківців: безкоштовні курси від IBM, Гарварда, Стенфорда та інших, корисні не тільки розробникам
Чи зможе штучний інтелект перевершити людський розум? Може, він його вже перевершив? Коли роботи візьмуть на себе всі неприємні справи чи просто витіснять нас із роботи? Зрештою, звідки взагалі взявся ШІ та як він працює? Запитання, знайомі будь-якій людині, пов'язаній з IT.

Якщо ви не є фахівцем з AI, чітко відповісти на ці запитання навіть найвибагливішим друзям і родичам допоможе одна з обраних нами навчальних програм. Зрозуміло, курси допоможуть і тим, хто думає про перспективи штучного інтелекту в майбутніх проектах. Нарешті, посилання на них можна сміливо надсилати всім, хто хоче розібратись у питанні або просто підтягти англійську — зрозуміти матеріал зможуть не лише програмісти.

Ми розділили список програм на три частини: основи ШІ, ШІ для бізнесу та медицини, ШІ та великі дані. Курси у третій частині зупиняються, зокрема, на етичних аспектах застосування штучного інтелекту. Отримати доступ до теорії та завдань (без перевірки) у всіх курсах можна безкоштовно. Заплатити буде потрібно, якщо ви захочете отримати офіційний сертифікат.

ОСНОВИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

AI Foundation for Everyone від IBM

Тривалість: 3 місяці, 3 години на тиждень

Сертифікат + перевірка завдань: $49 на місяць / $399 на рік (підписка на Coursera)

Програма дозволяє розібратись у термінології та базових поняттях, сферах застосування та можливостях упровадження штучного інтелекту в існуючі бізнес-моделі. Підійде розробникам-початківцям, студентам, керівникам компаній — усім, хто цікавиться комп'ютерними технологіями. Спеціальні навички для проходження програми не потрібні.

 • Ви дізнаєтесь, що таке ШІ, машинне навчання, глибоке навчання, нейронні мережі, інтелектуальні віртуальні помічники та як це все використовувати.
 • Отримаєте рекомендації експертів щодо подальшого навчання та початку кар'єри у сфері ШІ.
 • Познайомитеся з сервісами IBM Watson AI, за допомогою яких будь-який бізнес може скористатися наявними можливостями ШІ у своїх продуктах і рішеннях.
 • Навчитеся взаємодіяти з декількома середовищами та додатками ШІ.
 • Зможете створити та розгорнути чат-бота для підтримки користувачів.

Програма складається з трьох курсів:

 1. Introduction to Artificial Intelligence (AI)
 2. Getting Started with AI using IBM Watson
 3. Building AI Powered Chatbots Without Programming

Щоб отримати безкоштовний доступ до теорії та завдань (без перевірки), переходьте на сторінку кожного курсу, натискайте Enroll for Free та вибирайте опцію Audit внизу спливаючого вікна.

CS50's Introduction to Artificial Intelligence with Python
від Гарвардського університету

Тривалість: 7 тижнів, 10–30 годин на тиждень

Сертифікат: $199

Вступний курс від Гарвардського університету дозволить зробити перший крок до вирішення реальних проблем бізнесу за допомогою ШІ чи підготуватись до майбутньої кар'єри.

Курс досліджує концепції та алгоритми, що лежать в основі сучасного ШІ, ігрові движки, розпізнавання рукописного тексту, машинний переклад, алгоритми пошуку, нейронні мережі та багато іншого. Дозволяє набути досвіду роботи з бібліотеками для машинного навчання та розібратись у принципах штучного інтелекту, які дозволять створювати власні інтелектуальні системи.

Artificial Intelligence (AI) від Колумбійського університету

Тривалість: 12 тижнів, 8–10 годин на тиждень

Сертифікат: $249

Викладачі Колумбійського університету підготували курс про принципи штучного інтелекту та його застосування для створення пошукових систем, ігор, промислових роботів і безпілотних автомобілів, а також про основні методи побудови інтелектуальних комп'ютерних систем.

Ви дізнаєтесь про історію розвитку ШІ, інтелектуальних агентів, сліпі та евристичні алгоритми, ігрові процеси, методи машинного навчання і програмування на Python. У практичній частині — створення базового пошукового агента, гри та лінійний регресійний аналіз даних.

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ У БІЗНЕСІ, МЕДИЦИНІ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ

AI Foundation for Business від IBM

Тривалість: 2 місяці, 3 години на тиждень

Сертифікат + перевірка завдань: $49 на місяць / $399 на рік (підписка на Coursera)

Ще одна програма від IBM — адресована керівникам і менеджерам, які розглядають застосування ШІ для розв’язання бізнес-задач.

Програма складається з трьох курсів:

 1. Introduction to Artificial Intelligence (AI) — коротке знайомство з технологіями та базовими концепціями ШІ для бізнесу.
 2. What is Data Science? — технології та концепції  у сфері науки про дані.
 3. The AI Ladder: A Framework for Deploying AI in your Enterprise — принципи процесів, необхідних для успішного розгортання рішень на основі ШІ.

Щоб отримати безкоштовний доступ до теорії та завдань (без перевірки), переходьте на сторінку кожного курсу, натискайте Enroll for Free та вибирайте опцію Audit внизу спливаючого вікна.

AI in Healthcare від Стенфордського університету

Тривалість: 8 місяців, 2 години на тиждень

Сертифікат + перевірка завдань: $49 на місяць / $399 на рік (підписка на Coursera)

За допомогою штучного інтелекту можна аналізувати дані про прийом пацієнтів, діагнози, призначені ліки, аналізи та процедури. Моделі на основі машинного навчання обіцяють підвищити якість лікарської допомоги та швидкість медичних досліджень. Програма Стенфордського університету розповідає про досвід і перспективи, етику та безпеку застосування ШІ в охороні здоров'я. Курси призначені для медиків та IT-фахівців, вони покликані допомогти їм краще зрозуміти один одного.

Програма складається з п'яти курсів:

 1. Introduction to Healthcare
 2. Introduction to Clinical Data
 3. Fundamentals of Machine Learning for Healthcare
 4. Evaluations of AI Applications in Healthcare
 5. AI in Healthcare Capstone

Щоб отримати безкоштовний доступ до теорії та завдань (без перевірки), переходьте на сторінку кожного курсу, натискайте Enroll for Free та вибирайте опцію Audit внизу спливаючого вікна.

AI for Everyone від deeplearning.ai

Тривалість: 6 годин

Сертифікат: $49

Автор курсу — Andrew NG, співзасновник міжнародної навчальної платформи Coursera та засновник освітньої компанії deeplearning.ai — пропонує познайомитись зі штучним інтелектом всім, хто вже використовує або планує використовувати його у своїй роботі. Інженерам курс має допомогти розібратися з бізнес-аспектами застосування ШІ.

Курс включає:

 • Загальну термінологію ШІ: нейронні мережі, машинне навчання, глибоке навчання, науку про дані та інші поняття.
 • Бізнес-задачі, які можна розв’язати за допомогою ШІ.
 • Проекти на базі ШІ, побудову стратегії та взаємодію з командою розробки.
 • Етичні та соціальні дискусії навколо ШІ.

Digital Skills: Artificial Intelligence від Accenture

Тривалість: 3 тижні, 2 години на тиждень

Сертифікат: безкоштовно

Вступний курс від консалтингової компанії Accenture з безкоштовним сертифікатом розповідає, як ШІ може змінити ваше повсякденне життя та роботу. У програмі: коротка історія та огляд перспектив технології, розповідь про стосунки людей і штучного інтелекту, а також опис навичок, необхідних для роботи в AI-проектах.

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ І ВЕЛИКІ ДАНІ: МІФИ, РЕАЛЬНІСТЬ ТА ЕТИКА

Artificial Intelligence: Distinguishing Between Fact and Fiction
від Университету Ковентрі

Тривалість: 2 тижні, 3 години на тиждень

Сертифікат: $74

Як відокремити правду про ШІ від інформаційного шуму, створеного маркетологами та ЗМІ? Британський Університет Ковентрі пропонує короткий курс, який обіцяє знайомство не лише з ШІ, а й зі сприйняттям цієї технології в культурі, зокрема з міфами про неї. Буде цікаво всім, хто цікавиться оцінкою штучного інтелекту в психології та філософії, а також його застосуванням у сферах освіти та розвитку дітей.

Теми курсу:

 • Історія і сучасний стан технології штучного інтелекту.
 • Особливості людського інтелекту та сприйняття ШІ в культурі.
 • Закони робототехніки Айзека Азімова.
 • Досягнення Алана Тюрінга.
 • Відмінності між міфами та реальністю ШІ.

Big Data, Artificial Intelligence, and Ethics
від Каліфорнійського університету

Тривалість: 11 годин

Сертифікат + перевірка завдань: $49 (підписка на місяць на Coursera)

Штучний інтелект і машинне навчання — двигуни отримання нових знань про наше суспільство з величезних обсягів цифрових даних. Однак комп'ютерний аналіз соціальних явищ вимагає від дослідника особливої ​​уваги до етичних питань.

Курс професора обчислювальної соціології з Каліфорнійського університету розповість про великі дані, можливості та обмеження машинного навчання. Крім того, слухачі зможуть навчитись аналізу цифрового сліду людини за допомогою інструментів IBM Watson і розібратися з тим, як тренувати моделі машинного навчання Google.

Mind and Machine від Університету Колорадо

Тривалість: 4 місяці, 2 години на тиждень

Сертифікат + перевірка завдань: $49 на місяць / $399 на рік (підписка на Coursera)

За останні 50 років наші уявлення про інтелект — людський та штучний — зазнали революційних змін. При цьому нейробіологія, когнітивна та еволюційна психологія, технології AI та ML продовжують розвиватися дуже високими темпами. Чи готовий ШІ кинути виклик людині? На це запитання спробували відповісти дослідники Університету Колорадо.

 • Ви дізнаєтесь про принципи когнітивної науки та її досягнення у вивченні людського розуму та штучного інтелекту.
 • Розберетесь, де перетинаються інформатика, психологія та нейробіологія.
 • Познайомитеся з тестом Тюрінга, його задачами та обмеженнями.

Програма складається з чотирьох курсів:

 1. What is “the mind” and what is artificial intelligence?
 2. Methods for Solving Problems
 3. Computational Vision
 4. Interpersonal, Developmental, and Evolutionary Perspectives of the Mind

Щоб отримати безкоштовний доступ до теорії та завдань (без перевірки), переходьте на сторінку кожного курсу, натискайте Enroll for Free та вибирайте опцію Audit внизу спливаючого вікна.