6 типових помилок у резюме IT-фахівців

18 грудня 2020
Єлизавета Павлова, IT Recruiter, DataArt
6 типових помилок у резюме IT-фахівців
Яких помилок найчастіше припускаються розробники при складанні резюме? Єлизавета Павлова, наш рекрутер з Болгарії, розповіла про важливі моменти, про які слід пам'ятати, та можливі пастки, в які ви можете потрапити.

1. ЗАНАДТО ДОКЛАДНИЙ ОПИС ДОСВІДУ

Цілком описати все, що вам доводилося робити на роботі, та при цьому не надто вдаватись у подробиці не дуже просто. Перераховувати абсолютно всі обов'язки в кожному проекті, особливо якщо їх було багато, не найкращий варіант. Однак скласти такий список у вигляді чернетки резюме — корисно. Він допоможе розставити пріоритети та вибрати проекти і досвід, які покажуть вас як підходящого кандидата на конкретну посаду. Уявіть себе на місці рекрутера, який переглядатиме ваше CV. Що йому важливо дізнатися про вас?

Кандидати часто запитують, скільки сторінок має бути в резюме. На це запитання немає універсальної відповіді. Звісно, в кандидата з десятирічним досвідом CV буде довше, хоча я б рекомендувала укластись у 3–4 сторінки. Початківець може написати про освіту та досвід роботи на одній сторінці, не слід намагатися штучно збільшити обсяг документа.

У будь-якому випадку справа не в кількості знаків, а в якості тексту. Іноді кандидати розповідають про свої знання та навички в довгих резюме, вибравши вільну манеру викладу. Особливо якщо досвід роботи поки невеликий. Але це навряд порадує читача: лаконічність — наше все.

2. ВІДСУТНІСТЬ СПИСКУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ПОПЕРЕДНІХ ПРОЕКТІВ

Важливі речі, які кожному потенційному роботодавцю важливо знати: це якраз технології, проекти, компанії, тривалість роботи на колишніх місцях.

Якщо ви не впевнені, як описати весь свій досвід, зберігши при цьому структуру документа, пошукайте приклади в мережі або просто надішліть своє резюме на CV Duck — безкоштовний сервіс поліпшення CV для розробників. Наші HR-експерти і редактори виправлять помилки та дадуть рекомендації.

3. НЕВДАЛЕ ФОРМАТУВАННЯ ТА НЕВІДПОВІДНИЙ ШРИФТ

Рекрутери та HR-фахівці щодня читають десятки, а то й сотні CV. На жаль, у такому потоці щось важливе можна й загубити, тому краще звернути їхню увагу на важливі деталі за допомогою оформлення тексту. При цьому краще уникати сміливих експериментів зі шрифтами та форматуванням — читати занадто хитро зверстаний текст буває досить утомливо.

Привернути увагу до важливої ​​інформації можна за допомогою жирного шрифту або підкреслення. Назви ваших колишніх позицій (Software Architect, Java Developer, QA manager) і розділів документа (професійний досвід, освіта, додаткові курси та кваліфікації тощо) краще зробити трохи більше. Не виділяйте забагато, якщо є сумніви — краще конкретну деталь не висвічувати.

Свою нинішню позицію позначте на самому початку. Це відразу дасть уявлення про вас людям, які читають резюме, та заощадить їхній час. Для створення красивого та структурованого резюме можна використовувати один із цих онлайн-сервісів.

4. ПРОБЛЕМИ З ГРАМАТИКОЮ

Багато хто думає: “Я розробник програмного забезпечення, а не філолог”. І вони мають рацію — ваші технічні навички і досвід набагато важливіше. Проте, резюме без граматичних і орфографічних помилок допоможе створити гарне враження про вас та показати вашу повагу до потенційного роботодавця. Якщо ви сумніваєтесь у своїх граматичних навичках, використовуйте перевірку в MS Word, будь-яких онлайн-сервісах або надішліть резюме на CV Duck.

5. ФОТОГРАФІЇ НЕВІДПОВІДНОГО ФОРМАТУ АБО ОКРЕМИМ ФАЙЛОМ

Краще за все взяти фотографію портретного формату анфас, де добре видно обличчя, та вставити її на першу сторінку резюме. Будь ласка, не вкладайте фото окремим файлом та не використовуйте фото з пляжу чи вечірки.

6. ЗГАДКА ДОСВІДУ І НАВИЧОК, ЯКИХ ВИ НАСПРАВДІ НЕ МАЄТЕ

Введення в оману щодо вашого професійного досвіду абсолютно не має сенсу, особливо в IT-індустрії, — вам потрібно буде пройти технічне інтерв'ю за ключовими технологіями, а також рано чи пізно продемонструвати інші знання і навички, згадані в резюме. Неправильно подана інформація змусить всіх учасників процесу просто витратити час.

Ми в DataArt, як і багато інших IT-компанії, також оцінюємо рівень володіння англійською мовою — це реальний інструмент, потрібний для роботи. Наші колеги отримують імейли від колег з різних країн, безпосередньо спілкуються з клієнтами та працюють в розподілених командах з фахівцями з Польщі, Болгарії, Аргентини та інших країн. Рівень C1 або C2 тут, звісно, не потрібний. Важливо, щоб ваших комунікативних навичок вистачило для спілкування з колегами та клієнтами. Просто вкажіть свій рівень володіння англійською мовою в резюме, щоб ми змогли підібрати відповідну вакансію. А якщо не знаєте його, пройдіть один з онлайн-тестів у нашій добірці.