5 книг для DevOps-інженерів

8 квітня
Євген Малий, DevOps-інженер
5 книг для DevOps-інженерів
Наш колега DevOps-інженер Євген Малий зібрав невеликий список літератури, що стане у пригоді всім, хто цікавиться цією методологією. Загальні принципи та відповіді на конкретні запитання, повчальні історії та навіть закручений сюжет — усе, щоб зануритися в DevOps-культуру і заодно підтягнути англійську.

The Phoenix Project: A Novel About IT, DevOps, and Helping Your Business Win

Книга для тих, хто працює в IT або просто цікавиться тематикою. Та й усім, кому до душі історії неймовірного успіху людей і компаній на кшталт Джобса та Apple, вона має сподобатись. До того ж тут зібрано безліч ключових концепцій і теорій, які можуть допомогти в управлінні IT-відділом.

Класичний сценарій: два ворогуючі клани — розробники та фахівці з різними інтересами. Іронія полягає в тому, що бути разом вони не можуть, але й по різні боки їм теж важко. Якщо головний герой не розв’яже проблему, що виникла, звільнять усіх.

Звісно, йому вдається пройти через усі труднощі та загасити всі пожежі. Певна річ, його схема підійде не для будь-якої подібної ситуації, але це яскравий приклад того, як домогтися злагодженої роботи у вашій команді та досягти поставлених цілей. Ніякої конкретики щодо реалізації, проте безліч аргументів на користь використання новомодного DevOps-підходу — цікава історія про те, як зробити розробку і підтримку ПЗ стабільною та передбачуваною.

DevOps book

Effective DevOps: Building a Culture of Collaboration, Affinity, and Tooling at Scale

Книга про DevOps-культуру та про те, як розвивати її, працюючи з різними типами людей. Не технічна, але піднімає важливі теми для всіх, хто глибоко занурений у технології. Взагалі для її авторів DevOps — не так про інструменти, як про людей. Тому в книзі ви можете знайти нові шляхи розвитку стосунків із колегами, клієнтами та бізнес-організаціями. У книзі багато запитань, відповідей та історій, які допоможуть вам стати ближче до цієї культури.

DevOps book

The DevOps 2.0 Toolkit: Automating the Continuous Deployment Pipeline with Containerized Microservices

Ця книга — гарна відправна точка, щоб розпочати свій шлях у світ DevOps практик. Автор показує набір технологій і способи їхнього застосування на практиці: Docker, мікросервіси, CI/CD, blue-green deployment тощо. Глави є незалежними одна від одної, кожна пояснює, чому була обрана та чи інша архітектура (та/або технологія, та/або стек), та містить приклади коду. Такий собі набір воркшопів. Протягом усієї книги читається підтекст — автоматизуй усе, що можеш.

Книга 2016 року, тож деякі приклади можуть бути неактуальними — практикуватися вам доведеться самостійно.

Та й узагалі раджу звернути увагу на цілу серію "The DevOps Toolkit".

DevOps book

Continuous Delivery: Reliable Software Releases through Build, Test, and Deployment Automation

Книга розповідає про філософію безперервної доставки (continuous delivery), пояснює, навіщо вона потрібна, та відповідає на запитання:

 • Для чого вам конфігураційне управління (configuration management)?
 • Які стратегії тестування використовувати: E2E tests, smoke tests, інші види автоматизованих тестів?
 • Як налаштувати конвеєр розгортання (pipelines) для доставки застосунку (blue-green/canary deployment)?
 • Чи потрібен моніторинг його продуктивності (логи, система алертів)?

Книга написана близько десяти років тому — можна помітити, що частина інструментів і технологій є застарілими, але ідеї та принципи залишаються актуальними. Ця книга послужить чудовим ресурсом, щоб розпочати шлях у DevOps / Continuous Delivery чи освіжити знання основних концепцій.

DevOps book

The DevOps Handbook: How to Create World-Class Agility, Reliability, and Security in Technology Organizations

Що робити з DevOps? Які компанії його використовують? У цій книзі описано досвід Google, Capital One, Target, Netflix, Etsy з поясненням, як культура та практика DevOps впливають на результати бізнесу.

Книга охоплює безліч best practices:

 • доставка коду зі репозиторія в робоче середовище;
 • автоматичне тестування;
 • збір метрик і логів;
 • виявлення проблем;
 • відновлення після збою, усунення вузьких місць;
 • як продавати ці покращення керівництву;
 • як викликати зміни в організаціях, які начебто не потребують змін.

Тут зібрано безліч прикладів із практики людей, які боролися з проблемами: як вони ухвалювали рішення, що саме зробили та чи допомогло це у підсумку.

DevOps book