13 безкоштовних курсів програмування для початківців від Microsoft, W3C, MIT, Гарварда та інших

17 вересня 2019
13 безкоштовних курсів програмування для початківців від Microsoft, W3C, MIT, Гарварда та інших
Ми підібрали навчальні програми для тих, хто планує поповнити ряди розробників. Вони мають дві особливості: по-перше, всі вони створені авторитетними університетами або найбільшими IT-компаніями, по-друге, пройти їх можна абсолютно безкоштовно. Заплатити доведеться, тільки якщо ви забажаєте отримати сертифікат для майбутніх роботодавців або профілю у LinkedIn.

1. Introduction to Computer Science від Microsoft

Початковий курс від Microsoft дозволяє зрозуміти, як працюють комп'ютери, розвиває логічне мислення та вчить базовим навичкам написання програм. Отримані знання не лише закладають фундамент майбутнього професійного розвитку, вони допоможуть легше вирішувати технічні проблеми, що виникають навіть із домашнім комп'ютером.

Курс починається з базового двійкового коду та машини Тюрінга, роз'яснює основи аналітичної логіки. А наприкінці ви напишете свою першу програму на Python.

Програма складається з 3 курсів. Щоб пройти програму безкоштовно, зареєструйтеся на кожен курс окремо:

Тривалість програми: 2–4 місяці / 38–52 години
Вартість сертифікату: $267 за програму / або $99 за кожен курс окремо

2. Python Programming: A Concise Introduction від Весліанського університету

Познайомтеся з програмуванням на Python Version 3.x. Дізнайтесь, як встановити Python і використовувати інтегроване середовище розробки Spyder IDE для написання та налагодження програм. Курс призначений для студентів з мінімальним або нульовим досвідом програмування та складається з чотирьох модулів, наприкінці кожного з яких передбачене практичне завдання з написання простих програм.

Тривалість курсу: 14 годин
Вартість сертифікату: $79

3. Learn to Program: The Fundamentals від Університету Торонто

Ще один курс, який познайомить із фундаментальними основами програмування та навчить писати нескладні програми на Python.

Тривалість курсу: 29 годин
Вартість сертифікату: $49

4. Introduction to Computer Science and Programming Using Python від MIT

Курс навчає основам використання Python 3.5 для вирішення реальних аналітичних задач. А також дає базові теоретичні знання про поняття обчислення, найпростіші алгоритми, структури даних, тестування та налагодження.

Тривалість курсу: 9 тижнів / 14–16 годин на тиждень
Вартість сертифікату: $75

Закінчивши курс, навчання можна продовжити — наступний курс Computational Thinking and Data Science стартує 16 жовтня.

5. Introduction to Programming in Java від Microsoft

Програма складається з 3 курсів. Щоб пройти програму безкоштовно, зареєструйтеся на кожен курс окремо:

Тривалість програми: 2–4 місяці / 63–100 годин
Вартість сертифікату: $267 за програму / або $99 за кожен курс окремо

6. Computer Science: Programming with a Purpose від Принстонського університету

Що таке змінні, умовні вирази, цикли, масиви та введення/виведення? Курс знайомить з базовою термінологією, основами модульного та об'єктно-орієнтованого програмування. Для навчання автори курсу використовують мову Java.

Курс представлений авторами книги Computer Science: An Interdisciplinary Approach та охоплює першу її половину. Продовжити навчання, засноване на книзі, можна на курсі Computer Science: Algorithms, Theory, and Machines.

Тривалість курсу: 32 години
Сертифікат не видається

7. Introduction to Web Development від Каліфорнійського університету

Цей курс дозволяє розібратися у структурі та функціональних можливостях інтернету, навчитися створювати динамічні сторінки з використанням HTML, CSS і JavaScript, вибирати веб-хостинг. Пройшовши навчання, ви зможете створити робочу модель для власних сайтів і будете готові до проходження курсів веб-розробки або дизайну.

Тривалість курсу: 16 годин
Ціна сертифікату: $79

8. Front-End Web Developer від W3C

Програма розроблена творцем веб-стандартів World Wide Web Consortium і дозволяє набути навичок, необхідних для створення гнучкого інтерфейсу користувача. Курс розповідає про стандарти розробки сайтів, сучасні теги HTML5, статичну та анімовану графіку, програвання аудіо та відео, CSS-методи та основи JavaScript..

Програма складається з 5 курсів, кожен з яких містить конкретні приклади. Щоб пройти програму безкоштовно, на кожен курс потрібно реєструватися окремо:

Тривалість програми: 2–4 місяці / 139–191 година
Вартість сертифікату: $500 за програму / або $ 99–129 за кожен курс окремо

9. Computer Science for Game Development від Гарвардського університету

Найпопулярніший курс бакалаврату в Гарварді — CS50, Основи програмування. Перший курс програми познайомить вас з основними мовами програмування і дасть базові знання, необхідні для подальшого проектування та розробки власної гри. А другий — з основами ігрового програмування.

Під час навчання досліджується дизайн класичних і сучасних ігор, зокрема Angry Birds і Portal. Програма знайомить із принципами комп'ютерної графіки 2D та 3D, анімації та звуку, фреймворками Unity та LÖVE 2D, мовами Lua та C#.

Програма складається з 2 курсів. Щоб пройти програму безкоштовно, зареєструйтеся на кожен курс окремо:

Тривалість програми: 2–4 місяці / 172–308 годин 
Вартість сертифікату: $162 за програму / або $90 за кожен курс окремо

10. Computer Science and Mobile Apps від Гарвардського університету

Програма з двох курсів, перший з яких знайомить з основами програмування та побудови комп'ютерних систем. Другий розповідає про розробку мобільних додатків із використанням React Native Framework.

На прикладах задач із галузі криптографії, фінансів, криміналістики та ігор пояснюється архітектура додатків та особливості різних мов програмування. У фіналі курсу ви створите додаток із власним дизайном.

Програма складається з 2 курсів. Щоб пройти програму безкоштовно, зареєструйтеся на кожен курс окремо:

Тривалість програми: 2–4 місяці / 178–317 годин
Вартість сертифікату: $162 за програму / або $90 за кожен курс окремов

11. Data Science від Гарвардського університету

Програма дає базові знання про комп'ютерний аналіз даних, охоплює такі поняття, як імовірність, логічний висновок, регресія та машинне навчання. Вона розповідає про програмування на R, обробку даних за допомогою dplyr та їх візуалізацію за допомогою ggplot2, організацію файлів у Unix/Linux, контроль версій за допомогою git і GitHub та підготовку документації за допомогою RStudio.

Як приклади у програмі розбираються тенденції в галузі охорони здоров'я та економіки, рівень злочинності у США, фінансова криза 2007–2008 років, прогнози результатів виборів і бейсбольних матчів (за мотивами Moneyball) і т. ін.

Програма складається з 9 курсів. Щоб пройти програму безкоштовно, зареєструйтеся на кожен курс окремо:

Тривалість програми: 2–4 місяці / 102–184 години
Вартість сертифікату: $442 за програму / або $49–99 за кожен курс окремо

12. Introduction to C# від Microsoft

Програма знайомить з основами .NET і програмування на C# для платформи Microsoft, а також Linux, Android та iOS. Автори курсу розглядають C# як основу для вивчення об'єктно-орієнтованого програмування загалом.

Тривалість курсу: 3 тижні / 3–5 годин на тиждень
Вартість сертифіката: $99

13. Introduction to C++ від Microsoft

У програмі розбираються синтаксис, основи програмування мовою C++, яка дозволяє створювати додатки для найрізноманітніших апаратних платформ.

Тривалість курсу: 4 тижні / 3–5 годин на тиждень
Вартість сертифікату: $99

Ми в DataArt підвищуємо кваліфікацію за допомогою власної освітньої структури DataArt. EDU. Наші експерти розробили понад 80 курсів з різних технологій та напрямків, орієнтованих на розвиток конкретних навичок і практичні потреби DataArt.