12 додатків для зниження стресу

30 березня 2020
12 додатків для зниження стресу
Підібрати додаток, який дійсно допоможе розслабитись, а не стане замість цього додатковим джерелом роздратування, не так просто. Спеціально для тижнів велбіінгу в DataArt наші колеги зробили добірку інструментів, якими користуються самі, та прокоментували свій вибір.

Ten Percent Happier

image

Якщо ви вже чули про практики концентрації уваги, але не знаєте, з чого почати, додаток Ten Percent Happier стане вам у пригоді. Тут є двотижневі ознайомчі курси, на яких доступно та весело розкажуть, як до неї підступитися. Ніякої магії та відкритих чакр, які багатьох лякають, але платно й тільки англійською.

Headspace

image

Headspace робить медитацію доступною (глибина занурення регулюється ціною підписки) та зрозумілою для всіх. Цей персоналізований додаток допоможе відволіктись у напружені моменти, сфокусуватись або налаштуватися на сон. У ролі медіаторів — веселі анімовані персонажі. Один з найпопулярніших mindfulness-додатків у світі.

Анна Великоіваненко, Employer Brand Manager, Київ:

«Мені подобаються планомірні програми, які допомагають привити звичку: різноманітність технік медитації, різна довжина на вибір, вечірні звуки для легкого засинання. З плюсів — зручний інтерфейс; із мінусів — вартість 50 доларів. Допомагає всім по-різному, тому що медитація для кожного означає щось своє, і навіть індивідуальне уявлення з часом еволюціонує. Мені цей додаток допомагає справлятися з тривогою та трохи заспокоює, якщо емоції скипають».

Анонім, Production, Воронеж:

«Використовував Headspace, коли починав медитувати. Додаток надає великий набір асистованих (англійською це називається guided) медитацій — базових і спеціалізованих. Трекінг і гейміфікація дозволяють практикувати медитацію регулярно. На певному етапі необхідність у використанні додатку відпала».

Calm

image

Чудовий мобільний додаток, щоб зняти тривогу або просто швидше заснути. Безкоштовно доступні лише базові аудіо-медитації, більше — за передплатою.

QA Engineer, Херсон:

«Робив кілька сетів Calm — дуже хороший додаток, але просунуті сети недешеві. Ще рекомендую — трохи, правда, не з цієї опери — Prana Breath (“пранічне дихання”). Пранаяма — дихальна йога, а додаток допомагає вправлятись у ній. Сама собою дихальна гімнастика є ідеальною підготовкою до медитації або практик, націлених на умиротворення (а вони всі так чи інакше крутяться навколо медитації). І до речі, сама собою вона добре допомагає впоратися зі стресом».

Дарина Анурова, HR-фахівець, Санкт-Петербург:

«Мені подобається більшість зібраної тут музики та її різноманітність: можна знайти різні треки, від ембієнту до (увага!) стукоту дятла по дереву. Ймовірно, останнє дійсно когось розслаблює, але мені швидше піднімає настрій, що я теж вважаю успішним результатом».

Іларіон Остапов, Project Manager, Одеса:

«Періодично користуюся додатком: там буває ексклюзивна музика, наприклад, альбоми Moby або Sigur Ros, які вони випустили спеціально для додатка. Загалом, тут є дуже заспокійлива музика, перед сном — те, що треба».

Day One

image

Думаєте, вести щоденник вже немодно? Day one стверджує протилежне: “Від подій, які трапляються раз у житті, до повсякденних справ. Елегантний інтерфейс. Day One перетворить ведення щоденника на задоволення. Ловіть моменти, фіксуючи їх”. Робити записи в журналі можна не щодня, а коли захочеться привести думки до ладу. Вранці, ввечері, вдень — пишіть, коли зручно.

Юлія Смешкова, PR-менеджер, Херсон:

«Це один з найдієвіших інструментів для створення натхнення та планування. Додаток синхронізується з Apple Health і трекає час, проведений у додатку, як mindfulness».

З мінусів — платна підписка, 35$.

Mental Health Foundation

image

Британський благодійний Фонд психічного здоров'я працює з 1949 року. На його сайті можна знайти безліч корисних матеріалів про збереження психічного добробуту: гід по ментальному здоров'ю, статистику, практичні поради та особистий досвід. Крім відео та статей, Фонд випускає подкаст, де висвітлює найрізноманітніші теми, пов'язані з ментальним здоров'ям: від економічних причин психічних захворювань до технік релакслації. І це все дійсно цікаво, тим більше, що в записі подкастів беруть участь провідні фахівці з різних галузей науки.

Sleep Cycle

image

Творці Sleep Cycle обіцяють будити вас у дуже вдалий час. Додаток контролює сон за допомогою аналізу руху тіла сплячого, розраховує легку фазу сну й будить тоді, коли вам найлегше прокинутися. Зрозумілий графік підказує, коли ваш сон глибший, а коли настає хороший момент для пробудження. Дуже корисна штука, щоб привести сон до ладу.

Додаток платний, вартість підписки — від 1.99$.

Sleep With Me

image

«Подкаст, який слухають вівці, коли їм набридає рахувати себе” — практично ідеальне снодійне. Його задум настільки простий та оригінальний, що відразу приніс подкасту популярність: вже понад 800 епізодів поспіль Дрю Акерман читає нудним голосом настільки дивні тексти, що спробуй не засни.

Дарина Анурова, HR-фахівець, Санкт-Петербург:

«Розповіді достатньо смішні, щоб прислухатися до сюжету, але захоплюють рівно настільки, щоб відволіктися від власних думок і заснути. Звісно, для такого задоволення потрібне добре володіння англійською».

Noisli

image

Noisli — генератор фонових шумів, який заглушає дратівливі звуки, допомагає сконцентруватись і підвищити продуктивність або, навпаки, розслабитися. Колірна гамма постійно та плавно змінюється, і виглядає це чудово. Є таймер, який можна встановити, наприклад, перед сном, і текстовий редактор для записів.

Додаток платний — 1.99$, на сайті більшість функцій доступні безкоштовно з можливістю платного апгрейду.

Ілля Коробов, Senior Designer, Санкт-Петербург:

«Додаток відмінний. Він прекрасно виглядає, простий у керуванні, і звуки там досить різноманітні. Користувався додатком свого часу здебільшого для засинання — включав багаття або поїзд під дощем».

BBC Soul Music

image

Подкаст BBC Radio 4, де можна знайти найрізноманітнішу музику. В кожному епізоді досліджується одна пісня та її значення для людей різних культур, а також емоційний вплив, який вона може надавати. Звучить надто серйозно, але насправді, це дуже заспокійливе слухання. Новий випуск виходить практично щотижня.

Юлія Смешкова, PR-менеджер, Херсон:

«Кожен подкаст — це приблизно 30-хвилинна порція натхнення і цікавих думок. Мені дуже запам'яталася програма про пісню "Africa" ​​від "Toto". За 30-річну історію трек придбав особливий меседж, безліч каверів і досі залишається популярним хітом».

Insight Timer

image

Відмінна альтернатива платному 10% Happier. Тут можна знайти корисні курси з медитації, зокрема російською.

Дарина Анурова, HR-фахівець, Санкт-Петербург:

«Маса музики для медитацій, релаксації, фокусування уваги, відходу до сну, пробудження та іншого. Екстраверти оцінять цей додаток-спільноту за можливість розділити шлях до спокою та усвідомленості з іншими користувачами».

Relax Melodies

image

ЭЦе сайт із простим і зрозумілим інтерфейсом для тих, хто сам знає, коли йому розслаблятися, та шукає відповідний музичний супровід. Звуки та мелодії розсортовані за розділами та є досить різноманітними: є і грім, і шторм, і вітер у деревах. На Relax Melody подумали і про тих, кому в розслабленні потрібна допомога, — на сайті зібрані прості поради щодо зниження стресу, є розділи з корисними фактами про техніки релаксації (6 хвилин читання на день можуть знизити рівень стресу на 60 %) або медитації перед сном.

Дарья Анурова, HR-cпециалист DataArt, Санкт-Петербург:

«Найбільше я люблю, що тут можна самостійно записувати музику та складати з неї плейлисти. Можливість самому записувати музичні пейзажі сервіси надають рідко, а даремно: наприклад, я була б рада слухати перед сном мікси звуків, але деякі з них бувають настільки дзвінкими, що дратують мене».

Medativo: Таймер Медитации

image

Ще один додаток, покликаний полегшити знайомство з практиками медитації для всіх, хто хоче знизити тривожність і поліпшити концентрацію. Прості налаштування та дизайн, а головне — широкі можливості для безкоштовного акаунту. Однак додаток доступний лише російською і лише на Android.

Анна Швидка, Resource Manager, Херсон:

«Простий, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, зручний у використанні. Декілька шаблонів медитації (наприклад, ранкова, вечірня), можливість редагування звукового фону під час медитації на вибір (гонг, дзвіночки, звуки океану або дощу, нічні цвіркуни тощо), можливість встановлювати час медитації, збереження результатів і статистики, нагороди (наприклад, за медитації 7 днів поспіль). Для медитації безкоштовної підписки вистачає на 100 %. З мінусів — тільки реклама, але її небагато».