10 найгірших (і найпопулярніших) паролів за останні 10 років

19 лютого
10 найгірших (і найпопулярніших) паролів за останні 10 років
Списки найпоширеніших паролів мають не лише хакери — їх регулярно публікують в інтернеті, щоб допомогти користувачам захистити свої дані. Наприклад, сервіс зі створення сек'юріті-додатків SplashData складає рейтинг найпопулярніших, а отже, найлегших і найнебезпечніших паролів за підсумками кожного року. Для DataArt Privacy Weeks ми вирішили розглянути рейтинги за декілька років і логіку створення найгірших паролів, які тільки можна вигадати.

1. ПАРОЛІ З ОДНОГО СИМВОЛУ

Неймовірно: комбінація 111111 посіла 9-е місце в рейтингу найпопулярніших паролів 2019 року! Щодня доступ до інтернету отримує все більше людей, і паролі на кшталт 000000, 7777777, FFFFF або $$$$$$ сьогодні так само поширені, як і 20 років тому. Про користувачів, які їх створюють, можна припустити одне з двох: повне нехтування безпекою чи абсолютну наївність.

2. КОМБІНАЦІЇ СУСІДНІХ КЛАВІШ

Щоб набрати такий пароль, вже доведеться трохи попрацювати — кілька разів посунути вказівний палець у бік чи навіть задіяти інші! Серед паролів із символів, розташованих поруч, найпопулярнішими, звісно, є qwerty та 123456, що має й ускладнену версію 1234567890. Особливо креативні варіанти: !@#$%^&* та 1q2w3e4r. Такі паролі зустрічаються так само часто, як і приклади з пункту 1.

3. ПАРОЛЬ “ПАРОЛЬ”

Це всі комбінації, пов'язані з введенням пароля та отриманням доступу. Наприклад, password, password1, admin, login, letmein і навіть opensesame. Додавання до цих слів випадкової цифри (password7, admin9) не зробить пароль кращим, як і будь-яка комбінація цифр, пов'язаних із датою вашого народження.

4. СПОРТ

Спортивні паролі — одні з найулюбленіших, особливо серед чоловіків. Найбільш очевидні приклади: football, baseball. Вас буде майже так само легко зламати, якщо ви використаєте назви популярних у вашому регіоні спортивних команд та імена гравців, навіть у поєднанні з важливими для локальної спортивної історії датами: LevsKi1914, DinAmO1975.

5. ПОЧУТТЯ

Любов, довіра, ненависть та інші емоції — ще одна популярна тема для створення паролів. Їх можна розділити на дві категорії: прості комбінації iloveyou, loveme, trustno1 і почуття до певних людей. Пам'ятайте, що злочинці можуть про вас дещо знати. Не варто використовувати пароль IloveAnn чи (жартома, звичайно) HategeorGe, особливо якщо це імена ваших жінки або чоловіка.

6. КРАСА ПРИРОДИ

Поширені паролі на тему природи на кшталт flower і sunshine кажуть про оптимістичний характер користувача чи прагнення мислити позитивно. І, звісно, залишаються одними з найпростіших для зламу.

7. ФАНТАСТИКА

Дивно, але серед найпопулярніших фантастичних паролів немає персонажів “Гри престолів”. Проте є dragon, princess, ninja і superman. Паролі такого типу (так, навіть tRoll) теж дуже легко зламати.

8. ТВАРИНИ

Психологи кажуть, що люди часто використовують як паролі назви й імена домашніх тварин, але найпопулярніші паролі зі світу тварин — не cat і dog, а mustang і monkey. Якщо вам дуже хочеться використовувати назву тварини, краще вибрати таку, що вам не дуже подобається. Будь ласка, тільки не AfricanWildDog. Від цього красеня всі шаленіють!

9. ІМЕНА

Ще одна поширена категорія — імена самих користувачів, їхніх дітей, коханих людей, кумирів, наприклад, michael або Charlie. Навіть ви самі легко зможете вгадати декілька імен, які міг би використовувати кожен з ваших знайомих.

10. МАЙБУТНІ ТРЕНДИ

Чи можна передбачити, як зміниться ставлення до паролів у майбутньому? Протягом останніх 10 років рейтинг найгірших паролів практично не змінився, тож можна очікувати, що перераховані нами комбінації залишуться поширеними. Ймовірно, список поповнять мотиваційні цитати та позитивні твердження на кшталт justdoit і thinkpositive.

Здається, єдине, що може підвищити безпеку користувачів, — це правила поштових служб, соцмереж та інших сайтів, які не пропускають реєстрацію з найпростішими паролями, вимагаючи додати до нашого iloveit великі й маленькі літери, цифри та інші символи. Таких сайтів щодня ​​дедалі більшає, а значить, і до створення паролів доведеться підходити все креативніше.