Кар’єрне зростання

DataArt – децентралізований, у нас нема одного головного керівника, а структура наших компаній максимально спрощена. Це забезпечує нам гнучкість, потрібну для швидкої адаптації до зміни зовнішніх обставин. Крім того, це означає, що в DataArt по суті немає кар’єрних сходів – точніше, вони не формалізовані і більше схожі на рольову гру: ви розвиваєте вміння та стаєте крутіше.

Всередині DataArt розроблено власну освітню структуру DataArt.EDU. Вона складається з трьох блоків – технологічного, менеджерського та мовного – і спрямована на те, щоб працівники безкоштовно підвищували свою теперішню кваліфікацію або отримували нову.

Більша частина освітнього контенту створена всередині DataArt та скерована під ваші потреби. Зараз в нашій бібліотеці є близько сотні власних курсів, які навчають тому, чо використовується в реальних проектах. Курси розробляють досвідчені спеціалісти, які підбирають теоретичний контент – відеолекції, тексти, онлайн-довідники – та складають фінальні завдання. 

Регулярної переатестації в DataArt нема. Єдиним діючим механізмом переоцінки рівня кваліфікації залишаються «грейди». Це оцінки, які виставляють працівникові його досвідчені колеги, з якими він разом працює в проекті або стикається в процесі роботи. При цьому враховуються як професійні якості, так і поведінка: репутація – головна внутрішня валюта в DataArt.

Система грейдів в DataArt напряму не пов’язана з розміром компенсації: не існує такої таблиці, в якій вказано, яка сума відповідає певній посаді. Але якщо ви будете розвиватися та рости, то буде зростати і ваш прибуток. Якщо розмір компенсації перестане вас влаштовувати, ви завжди можете поставити питання про її збільшення. Свої побажання доведеться обґрунтувати, і стабільно позитивні відгуки колег можуть стати саме таким обґрунтуванням.

Інша характеристика, яку має працівник – кваліфікація. Її надають працівникові, коли його беруть на роботу або коли він пройшов курс та виконав підсумкове завдання в нашій освітній системі Edu. Кваліфікації прив’язано до конкретних технологій або вмінь: Java, .NET, Ruby, QA, Webmaster і т. ін. По кожній з кваліфікацій робітник, який ними володіє, оцінюється по шкалі від junior до senior.