Питання та відповіді

Резюме

​— Що мені варто написати у резюме, щоб на нього звернули увагу?

​— Важливо описати увесь свій професійний досвід – навіть, якщо він безпосередньо не пов'язаний із вакансією. Якщо ви брали участь у тих чи інших проектах, то варто детально про них розповісти: пояснити, яка була мета проектів, на яких технологіях вони базувалися, якою була їхня тривалість, хто працював у команді, яку роль відігравали саме ви. Добре, якщо в резюме не лише перераховуються знайомі вам як кандидату технології, але й є зв’язний текст із доданими гіперпосиланнями на реалізовані розробки

— Якщо вакансія закрилася, то чи може DataArt запропонувати мені іншу?

— Так, тому надсилаючи своє резюме на конкретну вакансію, варто зазначити, чи можуть вас зацікавити інші проекти та позиції. Відповідно, розповісти про свій досвід та знання в суміжних галузях. Якщо цікава для вас вакансія закрилася, але є вільні місця на напрямах, якими ви могли би займатися у перспективі, то вам обов’язково нададуть відповідь. Крім того, ми запрошуємо людей не в проекти, а в одну з наших компаній, тому із задоволенням прийматимемо й тих, для кого зараз немає відкритих вакансій. У цьому випадку ви спочатку можете потрапити на «лаву запасних», але потрібні позиції у проектах завжди виникають дуже швидко.

— Чи варто окрім резюме надсилати ще й лист?

— Це не буде зайвим, адже лист дасть можливість HR-менеджеру запам’ятати вас. У DataArt кожен із них щодня отримує не менш ніж 20 резюме, тому важливо виділити себе у цьому потоці. У супровідному листі варто пояснити, чому ви відповідаєте вакансії, на яку претендуєте. Можна розпочати лист такими словами: «На мою думку, я відповідаю вимогам вакансії, тому що …».

— Чи варто мені писати про себе деталі, якщо я ще студент?

— Звісно! Обов’язково варто перерахувати курси, які ви прослухали, конкурси та олімпіади, у яких брали участь.

Aнглійська

— А якщо рівень моєї англійської виявиться не дуже високим?

— У таких випадках HR-менеджер зазвичай рекомендує кандидату підівчити мову та повернутися на співбесіду за якийсь час. За умови наполегливих занять мову можна покращити за півроку чи рік.

— Чи бувають в DataArt вакансії, що не потребують обов’язкового знання розмовної англійської?

— Бувають, але вкрай рідко. У таких випадках ми усе ж таки пропонуємо кандидату пройти співбесіду англійською, щоби визначити його мовний рівень і запропонувати йому долучитись до занять із вивчення англійської усередині DataArt. Не часто, але ми можемо запрошувати на роботу дуже досвідчених розробників зі слабкою англійською, але на умовах угоди – їхня майбутня кар’єра та сума контракту з DataArt залежатимуть від того, чи зможуть вони покращити знання мови за визначений термін.

Співбесіда

— Що таке технічна співбесіда? Чи доведеться мені вирішувати тестові завдання?

— Технічна співбесіда може бути об’єднана з тестом, що складається з декількох питань на знання абстрактної алгоритмізованої мови. Кандидату варто буде переглянути декілька завдань і визначити, що саме відбувається у кожному конкретному випадку. Для вирішення тестового завдання можна користуватися Інтернетом, книгами та іншими навчальними матеріалами – так само, як і під час роботи над реальним проектом.

Але ми категорично не рекомендуємо кандидатам використовувати домашні заготовки, уривки кодів, принесених на флешці чи узятих із будь-яких інших сайтів – ці хитрощі завжди помітні під час перевірки. Після виконання завдань кандидат повинен пояснити технічному експертові, чому він розв’язав завдання саме таким чином, і як саме розвивалася його думка.

Робота

— Скільки я буду заробляти?

— DataArt пропонує компенсацію не нижчу за ринковий рівень. Коли ми домовляємося з кандидатом про гроші, то орієнтуємося перш за все на його очікування – просимо сказати про те, на яку суму компенсації він розраховує. Коли ми оцінюємо адекватність запитів кандидата, дивимося на його вміння, знання, навички та досвід. Також якою кількістю технологій він володіє, наскільки добре знає англійську, чи є у нього лідерські якості, комунікативні навички, котрі можуть бути потрібними для спілкування із замовником, колегами, та який є досвід роботи у схожих проектах.

— Чи буде збільшуватись мій дохід?

— Якщо ви будете розвиватися, то і розмір вашої компенсації буде зростати. Якщо сума контракту перестане вас влаштовувати, ви завжди зможете підняти питання про її збільшення. Щоправда, усі свої побажання вам варто буде обґрунтувати.

— Який у вас графік роботи?

— У DataArt гнучкий графік роботи. Фактично те, як працюватиме колега, є предметом внутрішніх домовленостей всередині кожного проекту. Найголовніше – не пропускати важливі для проекту моменти: дедлайни, час телефонних перемовин із замовником, наради у команді тощо.

— Чи можна працювати в DataArt на півставки?

— Загалом, ні. Щоправда, винятки інколи можливі для тих, хто повертається з декрету чи серйозної хвороби і не має можливості одразу вийти на повний робочий день. У будь-якому випадку, ця опція – не для новачків.

— Як ви навчаєте колег у DataArt? Чи можна самому обирати курси?

— Освітня програма DataArt складається із трьох блоків – технологічного, менеджерського та мовного і спрямована на те, щоб колеги безкоштовно підвищували кваліфікацію чи отримували нову. Більша частина освітнього контенту DataArt створена всередині нашої мережі й пристосована під практичні потреби. Сьогодні у нашій бібліотеці близько 100 власних освітніх курсів, які навчають тому, що згодом використовуватиметься в реальних проектах. Колега може сам обрати курс, що його цікавить і прослуховувати його у вільний від роботи час.

— Чи може колега навчатися поза межами DataArt?

Так, для цього варто домовитися з керівником одного з напрямів діяльності DataArt. Він має підтвердити, що обрані вами курси будуть корисними у вашій роботі в DataArt. Якщо все гаразд, то ми компенсуємо вам вартість поїздки та навчання.

— Як в DataArt навчають англійській мові?

— Хороша англійська – обов’язкова умова зростання всередині DataArt. Усі три напрямки, за якими у нас займаються англійською, зорієнтовані на покращення комунікативних навичок. Перший напрямок – обов’язкова мовна підготовка до конкретного інтерв’ю з визначеним клієнтом. Другий напрямок – мовна підготовка для тих, хто зараз опинився без проекту, третій – звичайні мовні курси, як в університеті. Є й спеціалізовані англійські клуби, наприклад, фінансова англійська, FinеTalk, або English Movies Club, де переглядають і обговорюють фільми без перекладу.

— Як часто бувають відрядження?

— Кількість відряджень залежить від проекту, але примусово ми нікого нікуди не скеровуємо. Зазвичай, колеги не проти подорожей до різних країн та міст. Загалом відрядження в DataArt бувають двох типів – до клієнтів та до інших наших центрів розробки. Клієнти у DataArt переважно іноземні, тому відрядження зазвичай бувають за кордон, наприклад, до США чи Англії. Існують проекти, в яких доводиться подорожувати дуже часто – наприклад до Лондона, до клієнта, на два тижні що два тижні. А є проекти, у яких відрядження трапляються рідко і колеги працюють у проекті дистанційно. Іноді колеги навмисно планують відпустку так, щоб після роботи за місцем відрядження залишитися у тому ж місці на деякий час – так можна заощадити на квитках. Для того, щоб організувати собі таку відпустку, варто домовитися з менеджером свого проекту.

— Чи DataArt дозволяє колегам переїжджати до інших центрів розробки? Чи допомагають їм у цьому?

— Так, така можливість є, і вона активно використовується. Якщо переїзд здійснюється з ініціативи DataArt, то ми беремо на себе усі витрати з релокації. Якщо ж колега сам хоче перебратися до іншого центру розробки, то переїзд здійснюється за його рахунок, але DataArt допомагає йому організаційно. Ще одна можливість, яка є в DataArt – це тимчасова робота з іншого міста. Скажімо, восени, в оксамитовий сезон, можна поїхати попрацювати до одеського офісу, звідки відкривається неймовірний морський краєвид.

— Як у DataArt відпочивають?

— Відпустки організовано відповідно до законодавства тої країни, в якій ви будете працювати. Втім проект – це головне, тому ми завжди просимо колег планувати свої відпустки так, щоб це не заважало роботі. Для того, щоб усі одночасно не поїхали відпочивати, складається графік відпусток, а іноді ми просимо не брати більше двох тижнів відпочинку поспіль. Хоча, за домовленістю з колегами та керівником проекту, в DataArt можливо все.

— А якщо я захворію?

— DataArt оплачує лікарняні відповідно до місцевого законодавства, але загальні принципи скрізь однакові. У разі хвороби колеги, DataArt буде виплачувати йому 100% компенсаціїі. 10 днів на рік колеги можуть хворіти без оформлення лікарняного та довідок. Їх можна використовувати при погіршенні самопочуття, наприклад, якщо голова сильно розболілася або сталося харчове отруєння тощо. Але, якщо ви просто відчуваєте слабкість або побоюєтеся заразити колег, але цілком спроможні працювати, то можете це робити з дому. Звісно, якщо це влаштовує усіх колег у проекті.

— Чи є у вас ДМС для колег та їхніх родичів?

— Так, є. В усіх центрах розробки та продажу ми або оформлюємо на колег поліс ДМС, або під наглядом лікаря, що курує цей напрямок. Також скеровуємо до хороших лікарів і компенсуємо витрати на лікування. Другий варіант використовується у містах, де система ДМС ще погано відпрацьована. Застрахувати родичів можна за свої кошти, але за більш вигідними цінами.

— Як відбуваються корпоративи та інші свята? Чи обов’язково брати у них участь?

— Свята у нас є. Брати у них участь не обов’язково, але бажано. Ми завжди дякуємо колегам, які беруть активну участь у корпоративах. До того ж на наших святах справді весело.

— Я студент. Чи вистачить отриманих в університеті знань, щоб працювати з DataArt?

— Зазвичай – ні.  У наших технічних ВНЗ англійську викладають не завжди добре, а без її знання ми нечасто запрошуємо навіть на практикантські програми. Стосовно технологій, то в нас працює чимало студентів, які поєднують навчання та роботу. В університетах їм дають хорошу теоретичну базу, але ми завжди радимо їм додатково до лекцій також брати участь у практичних проектах, стартапах, конкурсах, хакатонах, олімпіадах із програмування, групових дипломних та курсових роботах – взагалі, тобто будь-якими способами набувати практичних навичок розробки.

— Раз на тиждень мені треба буде відвідувати військову кафедру і я ніяк не зможу працювати.

— Такі питання потрібно вирішувати індивідуально всередині кожного проекту та з керівником центру розробки, у якому ви працюєте. Якщо такий графік не заважатиме проекту, то цей час можна відпрацювати в інший день.

— Я чув, що у DataArt є безкоштовні технологічні школи. Кого туди беруть і чому саме там навчають?

— Так, ці школи є у Херсоні, Одесі та Любліні. DataArt регулярно проводить безкоштовні освітні курси для студентів за різними технологіями: тестування, Android, iOS, Usability, Ruby, NET тощо. Якщо охочих записатися на лекції є більше, ніж вільних місць, то ми проводимо відбір. Як правило, це відбувається за рівнем володіння англійською. Курси ми зазвичай відкриваємо, щоб за мінімальний час підготувати новачка, здатного розпочати роботу в реальному IT-проекті. Переважно курс триває близько 12-15 занять, які відбуваються один чи два рази на тиждень, частіше за все у центрі розробки DataArt. Після кожного заняття дається практичне завдання, яке учні школи виконують та надсилають поштою, а наші експерти його перевіряють.

— Якщо я закінчу технологічну школу, ви візьмете мене на роботу?

— Гарантії працевлаштування після завершення школи ми дати не можемо, але здібних студентів ми зазвичай одразу або через певний час запрошуємо на практичні програми DataArt. Якщо ви успішно пройдете практику, то потрапите на джуніорську позицію в один із наших центрів розробки.

  • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    1 березня